27.3%
50.0%
47.2%
27.8%

Την 4η νίκη τους κατάφεραν να πετύχουν οι Zero Gravity, αφού επικράτησαν με σχετική δυσκολία των Charlotte Hornies με το τελικό 59-66, στην 6η στροφή της Bronze. Οι νικητές μπήκαν πολύ καλά στο ματς, έφτασαν να προηγούνται μέχρι και με 12 πόντους στη λήξη του πρώτο ημιχρόνου, με τους Hornies να μην παραδίδουν τα όπλα, αφού πήραν προβάδισμα στο 4ο δεκάλεπτο, όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν και στη νίκη, καθώς με πολύ καλές άμυνες, οι Zero Gravity πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ και τελικά και τη νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με ένα πολύ καλό ξεκίνημα από τους Zero Gravity με 6 πόντους του Μουσούντα και 5 του Αντωνόπουλου για το αρχικό 0-11. Οι Charlotte Hornies θα ανοίξουν λογαριασμό με τρίποντο του Διαμάντη για το 3-11, ο Μουσούντας με νέο δίποντο θα γράψει το 3-13 και ο Ζώης με δικό του τρίποντο θα μειώσει σε 6-13 το ματς. Στη συνέχεια, ο Αντωνόπουλος και ο Αράπογλου με 2 δίποντα θα διαμορφώσουν το 6-17, ενώ οι Hornies θα μειώσουν έπειτα από δίποντο του Παπασταύρου, τρίποντο του Διαμάντη και βολή του Γκιώνη για το 12-17. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Αντωνόπουλος, κλείνοντας την περίοδο στο 12-19 υπέρ των Zero Gravity.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Αράπογλου με τρίποντο θα στείλει το ματς σε διψήφια διαφορά ξανά, (12-22), ο Διαμάντης με ένα όμορφο drive θα μειώσει σε 14-22, με τους Zero Gravity να απαντούν με καλάθι του Αράπογλου για το 14-24. Εκεί, οι Charlotte Hornies με ένα επιθετικό ξέσπασμα θα καταφέρουν να ροκανίσουν τη διαφορά στους 2 πόντους έπειτα από 2 τρίποντα του Ζώη και δίποντο του Διαμάντη στην αιφνιδιασμό για το 22-24 του παιχνιδιού. Οι Zero Gravity θα ανοίξουν στη συνέχεια τη διαφορά στους 5 πόντους με τρίποντο του Αντωνόπουλου, με τον Στυλιανό να ροκανίζει τη διαφορά στους 3 με 2/2 βολές για το 24-27. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσουν με 2 δίποντο ο Μουσούντας και 5 πόντους ο Αντωνόπουλος, στέλνοντας τις 2 ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 24-36.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων για το 2ο ημίχρονο, οι Charlotte Hornies θα μειώσουν με 2 δίποντα των Ζαμπούρα και Γκιώνη σε 28-36, ο Μουσούντας με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 28-38, ενώ 2 δίποντα των Ζαμπούρα και Στυλιανο θα μειώσουν σε 32-38 το ματς. Οι Zero Gravity με δίποντα των Κωστόπουλο και Αράπογλου θα απαντήσουν για το 32-42, ο Ζώης με τρίποντο θα μειώσει σε 35-42, ενώ ο Κωστόπουλος με νέο δίποντο θα κάνει το 35-44. Εκεί, οι Charlotte Hornies θα μειώσουν με ένα σερί 8-0 στον πόντο για το 43-44, σφραγίζοντας παράλληλα το τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Στην εναπομείνουσα περίοδο, οι Charlotte Hornies θα πάρουν για πρώτη φορά προβάδισμα στο ματς με 2 τρίποντα του Ζώη, δίποντο του Παπασταύρου και 1 βολή παθητικό για το 51-45, οι Zero Gravity θα απαντήσουν άμεσα με 3 δίποντα των Αντωνόπουλο, Μουσούντα και Τζιαμαλή για να φέρουν το ματς στα ίσα για το 51-51, ο Παπασταύρου θα απαντήσει με δίποντο και θα κάνει το 52-51, όμως ένα σερί 2-8 των Zero Gravity θα τους δώσει ένα νέο προβάδισμα με το σκορ στο 53-57. Με δίποντο του Παπασταύρου, οι Hornies θα μειώσουν στο καλάθι για το 55-57, ο Μουσούντας με δίποντο θα κάνει το 55-59, με τον Γκιώνη να μειώνει ξανά στους 2 πόντους τη διαφορά για το 57-59. Με 2 δίποντα των Μουσούντα και Αντωνόπουλο, οι Zero Gravity θα κάνουν το 57-63, ο Παπασταύρου με εύστοχο ζευγάρι βολών θα μειώσει σε 59-63, ενώ το τρίποντο του Αντωνόπουλου θα σφραγίσει το ματς στο 59-66 υπέρ των Zero Gravity.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Αλέξανδρος Αντωνόπουλος ο οποίος γέμισε την στατιστική του και ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 24 πόντους, με 8 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ, κλέβοντας 8 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 1 τάπα, συγκεντρώνοντας έτσι 31 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Zero Gravity ξεχώρισε επιπλέον ο Μουσούντας, με τον Παπαδέα να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Charlotte Hornies σε καλή μέρα βρέθηκε ο Παπασταύρου και ο Ζώης.