0%
0%
0%
0%

Οι Chicago Tools κέρδισαν τους Aces με 71-63 σε ένα ματς στο οποίο οι ομάδες μοιράστηκαν τα δεκάλεπτα. Οι Chicago Tools πήραν διαφορά 18 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο με 4/5 δίποντα και 7/9 τρίποντα στο διάστημα αυτό, με τους Aces να κερδίζουν με 16 το 2ο. Οι Chicago Tools έγραψαν ένα επιμέρους +15 στην 3η περίοδο, με τους Aces να απαντούν με +9 στο 4ο δεκάλεπτο, αλλά τους Chicago Tools με τον Μιχαλόπουλο να γράφει 32 πόντους με 12/19 σουτ εντός παιδιάς, πήραν τη νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 14-0 για τους νικητές από τον Μιχαλόπουλο, τον Νερατζη, τον Ρεππα και τον Φιλη, για να απαντήσει ο Αλευριαδης. Ο Ρεππα έγραψε το 20-3, με τον Μιχαλόπουλο να φέρνει την ομάδα του στο 24-6 μετά την απάντηση του Φελεμεγκα. Ο Φελεμεγκας έγραψε το 24-9 και ο Κυριακόπουλος το 26-11, για να κλείσει από τον Νερατζη το δεκάλεπτο στο 29-11. Στη 2η περίοδο οι Aces έτρεξαν ένα σερί 0-17 με τον Σακελλαρόπουλο, τον Βασιλακόπουλο και τον Ασημακόπουλο για να πλησιάσουν σε 29-28. Ο Κωνστας κράτησε την ομάδα του μπροστά, αλλά λίγο μετά ο Μακροδημος ισοφάρισε σε 32-32, με τον Πλεξιδα να κλείνει το ημίχρονο στο 36-34. Στην επανάληψη Φιλης με τον Ρεππα σκόραραν για το 43-37, με τον Μιχαλόπουλο και τον Κωνστα να φέρνουν τους Chicago Tools στο 57-41 με 12-0 σερί μετά το καλάθι του Αλευριαδη. Ο Κυριακόπουλος διέκοψε το σερί, με τον Μιχαλόπουλο να απαντά για το 61-43, για να κλείσει από τον Φιλη το δεκάλεπτο στο 63-46. Στην 4η περίοδο ο Σακελλαρόπουλος με τον Ασημακόπουλο έφεραν το ματς στο 63-51, με τον Μαυρογιωργη να γράφει το 65-54. Μετά το 67-54 του Μιχαλόπουλου, ο Σακελλαρόπουλος με τον Μακροδημο ήταν που σκόραραν για το 67-59, αλλά ο Μιχαλόπουλος με τον Νερατζη έγραψαν το 71-61 λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 16-15 στο ματς, τα κλεψίματα 6-10 και οι ασίστ 10-5. Στα ριμπάουντ οι Aces είχαν τον πρώτο λόγο, 37-42 με 6-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 10/35 τρίποντα και τους Aces 6/32. Στα δίποντα οι Chicago Tools είχαν 58% και οι Aces 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μιχαλόπουλος είχε 32 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 τάπες, ο Ρεππας 15 πόντους, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Νερατζης 10 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τους Aces ο Βασιλακόπουλος είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ασημακόπουλος 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σακελλαρόπουλος 10 πόντους, ο Φελεμεγκας 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.