0%
0%
0%
0%

Οι Chicago Tools κέρδισαν τους Buzzer Βγείτερ με 37-52 για να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο, παίρνοντας τον έλεγχο του ματς στο δεύτερο ημίχρονο και έχοντας 10 παίκτες που σκόραραν στην αναμέτρηση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλύτερα για τους νικητές, μετά το 3-5 από τον Γεωργουλια και τον Σταματοπουλο, οι Chicago Tools έτρεξαν ένα σερί 0-12 με τον Ρεππα, τον Κωνστα, τον Μερη και τον Δρακο για να φτάσουν στο 3-17. Η περίοδος έκλεισε από τον Γεωργουλια στο 7-17, για να μειώσουν ο Ναστας με τον Τσιλιγκιρη στο 14-17 στο 2ο δεκάλεπτο με σερί των Buzzer Βγείτερ 11-0. Ο Παρασχος κράτησε την ομάδα του μπροστά, αλλά ο Γαλανας ισοφάρισε σε 19-19, με το ημίχρονο να κλείνει στο 19-23 από τον Φιλη. Στην επανάληψη ο Ρεππας έγραψε το 19-25, με τους Buzzer Βγείτερ να μειώνουν με τον Γεωργουλια σε 21-25 και λίγο μετά με τον Τσιλιγκιρη σε 23-28, μετά το τρίποντο του Μερη. Στη συνέχεια ο Πλεξιδας με τον Νερατζη ήταν που έφεραν τους Chicago Tools στο 27-36, για να απαντήσει ο Τσιλιγκιρης για το 31-37, πριν κλείσει η περίοδος από τον Κωνστα στο 31-40. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κώνστας έγραψε το 31-42, με τον Τσιλιγκιρη και τον Γεωργουλια να απαντούν για το 35-44, αλλά τον Λαμπρου, τον Ρεππα και τον Νερατζη να κλείνουν το ματς στο 37-52 για τους Chicago Tools.

Τα λάθη ήταν 9-8 στο ματς, τα κλεψίματα 5-7 και οι ασίστ 5-12. Στα ριμπάουντ οι Chicago Tools είχαν τον πρώτο λόγο, 41-42 με 8-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 11/35 τρίποντα και τους Buzzer Βγείτερ 3/18. Στα δίποντα οι Chicago Tools είχαν 29% και οι Buzzer Βγείτερ 26%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ρεππας είχε 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Νερατζης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Μερης 8 πόντους, ο Κωνστας 8 πόντους επίσης. Για τους Buzzer Βγείτερ ο Τσιλιγκιρης είχε 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Γεωργουλιας 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες.