0%
0%
0%
0%

Οι C-Drifters κέρδισαν με 55-38 τους Chicago Tools για να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο, με 4 παίκτες τους να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 7-2 για τους νικητές από τον Κουτέλα Χ., για να απαντήσει ο Νερατζης. Ο Κουτελας Χ. με τον Λογγιτση έφεραν την ομάδα τους στο 13-5, με τον Ρέππα να κλείνει την περίοδο στο 14-8. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Λογγιτσης έφερε το ματς στο 16-9, για να σκοράρουν ο Κουτέλας Π. με τον Δαβετα και τον Κουτελα Χ. για το 23-10 της ομάδας τους. Ο Ρεππας μείωσε σε 23-16, με τον Μιχαλόπουλο να γράφει το 24-19, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Μανο και τον Κουτελα Π. στο 29-19. Στην επανάληψη ο Ρεππας μείωσε σε 31-22, με τον Κουτελα Χ. και τον Δαβετα να απαντούν για το 35-22, για να γράψει ο Λογγιτσης το 37-23. Ο Κωνστας με τον Φιλη μείωσαν σε 37-28, για να κλείσει ο Σεϊντης το δεκάλεπτο στο 39-31. Στην 4η περίοδο ο Μερης ήταν που έφερε την ομάδα του στο 41-34, για να απαντήσουν ο Δαβετας με τον Κουτελα Π. και τον Μανο για το 53-34 με 12-0 σερί για τους C-Drifters, για να κλείσει το ματς από τον Μιχαλόπουλο και τον Δαβετα στο 55-38.

Τα λάθη ήταν 8-11 στο ματς, τα κλεψίματα 5-7 και οι ασίστ 10-10. Στα ριμπάουντ οι C-Drifters είχαν τον πρώτο λόγο, 36-32 με 13-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/9 τρίποντα και τους Chicago Tools 10/40. Στα δίποντα οι C-Drifters είχαν 44% και οι Chicago Tools 12%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λογγιτσης είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Κουτελας Χ. 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κουτελας Π. 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Δαβετας 10 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους Chicago Tools ο Ρεππας είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μιχαλόπουλος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 τάπες.