13.2%
48.1%
35.1%
15.4%

Οι Clerks B.C. είχαν το πανω χέρι από το ξεκίνημα του αγώνα, όπου πήραν μια διαφορά και την διατήρησαν ως το τέλος κόντρα στους Ατάλαντους για να πάρουν τη δεύτερη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια με σκορ 56-45. MVP του αγώνα ήταν ο Σωτήρης Ιωαννίδης με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Clerks μπήκαν φορτσάτοι από νωρίς και πήραν μια διψήφια διαφορά. Χαντζής και Σκαντζής ξεκίνησαν το ματς με 7-0, ο Βελκίδης μείωσε σε 7-2, 14-2 με άλλο ένα 7-0 σερί οι Ρίζας, Σκαντζής και Ιωαννίδης, 14-3 ο Αρκολάκης, 17-3 ο Ιωαννίδης ξανά και 17-5 με δύο βολές απο τον Βελκίδη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στη δεύτερη περίοδο οι Ατάλαντοι βρήκαν κάποια παραπάνω κενά στην άμυνα των Clerks και χτύπησαν απο εκεί, όμως η ομάδα του Ρίζα συνέχισε σταθερά καλά μπροστά και η διαφορά αντί να πέσει ανέβηκε. ο Σκαντζής έγραψε το 18-5, 18-7 ο Βελκίδης, 20-7 ο Ρίζας, 20-8 ξανά από τον Βελκίδη, 24-8 οι Ιωαννίδης και Σκαντζής, 24-9 ο Αρκολάκης, 29-9 οι Γρέζης και Χαντζής, 29-11 ο Βελκίδης, 30-11 ο Ρίζας, 30-13 ξανά απο τον Βελκίδη, 34-13 ο Ιωαννίδης με δυο δικά του καλάθια, 14-15 ο Κυριαθόπουλος και 38-15 με 4 πόντους απο τον Χαντζή στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η απόδοση των Clerks έπεσε αρκετά ,όμως η διαφορά ήταν τόσο μεγάλη που αυτό δεν φάνηκε και τόσο. Κυριαθόπουλος και Βελκίδης μείωσαν σε 38-22, 42-22 από τον Γρέζη, 42-25 οι Βλάχος και Αρκολάκης, 47-25 οι Ιωαννίδης και Γρέζης, 47-31 οι Βελκίδης και Τσακμάκης και 49-31 με άλλο ενα καλάθι του Ιωαννίδη για να κλείσουμε την περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο οι Clerks συνέχισαν να σκοράρουν με το σταγονόμετρο, με αποτέλεσμα οι Ατάλαντοι να βρίσκουν ρυθμό και ψυχολογία για να ρίξουν τη διαφορά κι άλλο. Ο Ρίζας έγραψε το 51-31, 51-33 ο Αρκολάκης, 53-33 ο Χαντζής, 53-39 ο Βελκίδης, 56-39 ο Γρέζης και 6 πόντοι ακόμα από τον Βελκίδη για το τελικό 56-45 του παιχνιδιού.

Για τους Clerks, πέρα απο τον Ιωαννίδη, καλή απόδοση έπιασαν επίσης οι Χαντής και Γρέζης. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισαν οι Βελκίδης και Κυριαθόπουλος.