6.5%
31.8%
29.8%
12.5%

Clerks B.C. vs Μπιρι-Μπιρι 48-50.Έκαναν την ανατροπή οι Clerks στη διάρκεια του κανονικού παιχνιδιού(42-42) για να το πάνε παράταση.Αλλά δεν ήταν αρκετό για να τους φέρει τη νίκη,καθώς οι Μπίρι Μπίρι βρήκανε τα ψυχικά αποθέματα να συνέλθουν από το σοκ και να πάρουν στο τέλος το παιχνίδι . Mvp του παιχνιδιού ο Τάτσης με 22 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 6-0 για τους Clerks ,o Ρίζας και Μωυσίδης με λει-απ και ξανά ο Ρίζας με εύστοχο σουτ. Μείωσαν οι Μπιρι-Μπιρι σε 6-4 ο Τάτσης με καλάθι από το low post και ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ. Με λει-απ σκόραρε ο Ζερμπίνος το 8-4 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-8,από το ζωγραφιστό ο Τάτσης και με σουτ από την γωνιά ο Καλάκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Μπιρι – Μπιρι ξέφυγαν στο σκορ με 8-14,με σκόρερ τον Μικράκη,τον Μαρκόπουλο και τον Τάτση. Ο Ρίζας από το ζωγραφιστό και ο Μωυσίδης με σουτ μείωσαν σε 12-14 και ο Κοσμάς με σουτ πέτυχε το 12-16.Ο Ζερμπίνος με 1/2 βολές το 13-16 και ο Μανιάτης από το ζωγραφιστό το 13-18.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-18 με εύστοχο ντραιβ ο Ρίζας.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Clerks περνάνε μπροστά στο σκορ με 20-18 ,Ο Ρίζας με γκολ φάουλ και με σουτ ο Γρέζης.Ο Τάτσης με 6 πόντους του και ο Μικράκης το τρίποντο το σκορ έγινε 20-27 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Μωυσίδης με 1/2 βολές το 21-27 .Ο Τάτσης με 1/2 βολές και με coast to coast πέτυχε το 21 -30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-30 με καλάθι ο Ζερμπίνος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαρκόπουλος σκόραρε το 23-32 για τους Μπιρι. Ο Ζερμπίνος με 1/2 βολές το 24-32 για τους Clerks. Ο Μαρκόπουλος με λει-απ και με 1/2 βολές το σκορ έγινε 24-35.Με 8-0 σερί το σκορ έγινε 30-35,ο Ρίζας με καλάθι από το ζωγραφιστό, και με 2/2 και ο Μωυσίδης με σουτ από την γωνιά. Ο Τάτσης με 2/2 βολές και ο Καλάκος με 1/2 βολές το σκορ έγινε 30-38.Ο Ρίζας με 3/3 βολές πέτυχε το 33-38.Ο Τάτσης με 1/2 βολές το 33-39 και ο Ζερμπίνος νε 3/4 βολές έκανε το 36-39.Με ντραιβ ο Καλάκος έκανε το 36-41(1:30) και ο Γρέζης με τρίποντο το 39-41(1:20). Ο Τάτσης με 1/2 βολές το 39-42(1:09) και το τελικό 42-42 ήρθε με τρίποντο ο Ρίζας (0:42). Ο Τάτσης είχε 0/2 βολές (0:41),και βολές 0/2 και οι Clerks (0:21)με τον Παυλόπουλος .Στην τελευταία επίθεση τις κανονικής διάρκειας, ο Καλάκος είχε άστοχο τρίποντο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ αστόχησε και ο Τζανετάκης,για να πάμε στην παράταση.

Η παράταση ξεκίνησε με τρίποντο ο Μικράκης  για τους Μπιρι-Μπιρι και το σκορ έγινε 42-45.Οι Clerks πέρασαν μπροστά στο σκορ με 48-45,με 2/2 βολές ο Ρίζας, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλόπουλος και ο Ρίζας με σουτ από την γωνιά (2:16).Ο Τάτσης με τρίποντο (0:36)ισοφάρισε και ο Μικράκης έκανε το κλέψιμο, ο Μανιάτης την ασίστ και ο Μαρκόπουλος χάρισε την νίκη στους Μπιρι-Μπιρι (0:13). Το τελευταίο σουτ για τους Clerks ήταν άστοχο και οι Πορτοκαλί πανηγύρισαν την 5 τους νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλάκος με 5 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ρίζας με 25 πόντους, 17 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Ζερμπίνος με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.