8.7%
50.0%
42.9%
21.7%

Οι Desperado κέρδισαν τους Clerks με 41-67 για να επιστρέψουν στις νίκες μετά από 6 σερί άσχημα αποτελέσματα, αναγκάζοντας τους αντιπάλους τους στην 4η συνεχόμενη ήττα τους. Το παιχνίδι ήταν ισόπαλο ως το 27-27 στο 25ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια οι Desperado έτρεξαν ένα 25-4 για να ξεφύγουν και να φτάσουν εύκολα στο ροζ φύλλο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Ρίζα, για να απαντήσουν ο Σεφέρης με τον Μαρκοπουλιώτη και τον Σαλιμένο για το 2-7. Ο Ρίζος μείωσε σε 4-7, αλλά το δεκάλεπτο έκλεισε στο 4-10 από το τρίποντο του Εμμανουηλίδη.

Στη 2η περίοδο ο Ρίζας μείωσε με τον ίδιο τρόπο σε 7-10, για να απαντήσουν με 0-8 οι Desperado με τον Εμμανουηλίδη, τον Κρητικό και τον Μαρκοπουλιώτη, 7-18. Οι Clerks γρήγορα πλησίασαν, ο Ρίζας με τον Ρίζο έτρεξαν ένα 8-0 για το 15-18, με τον Δερμιτζιώτη να το διακόπτει και τον Κρητικό να γράφει το 15-22. Ο Ρίζας από τη γραμμή (είχε 10 συνεχόμενες εύστοχες βολές στη 2η περίοδο) μείωσε σε 17-22, με τον Σαλιμένο να απαντά για το 17-27, αλλά τον Ρίζα από τη γραμμή και τον Μωυσίδη να κλείνουν στο 23-27 το 2ο δεκάλεπτο.

Στην επανάληψη ο Ζερμπίνος με τον Γρέζη σκόραραν για το 27-27 και την ισοπαλία, αλλά ο Σεφέρης με τον Σαλιμένο, τον Δερμιτζιώτη και τον Κρητικό απάντησαν για το 0-12 των Desperado για το 27-39, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Μωυσίδη και Ρίζα στο 31-39.

Στην 4η περίοδο οι Desperado κράτησαν τον έλεγχο, με ένα νέο σερί 0-13 από τον Κρητικό, τον Σεφέρη, τον Μαρκκοπουλιώτη και τον Δερμιτζιώτη έφτασαν ως το 31-52. Ο Ρίζας απάντησε για το 34-52, με τον Εμμανουηλίδη να γράφει δύο τρίποντα για το 34-58. Ο Ζερμπίνος με τον Μωυσίδη απάντησαν, με τον Σεφέρη να φέρνει το ματς στο 38-62 και τον Δερμιτζιώτη στο 39-63, πριν σκοράρει ο Λεωνάκης και κλείσει ο αγώνας από Σεφέρη και Εμμανουηλίδη στο 41-67.

Για τους νικητές ο Σεφέρης είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Δερμιτζιώτης 7 πόντους, 18 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Σαλιμένος 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Εμμανουηλίδης 13 πόντους, 3 ασίστ με 5/8 εντός παιδιάς, ο Κρητικός 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μαρκοπουλιώτης 9 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους Clerks ο Ρίζας είχε 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ζερμπίνος 5 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ.