33.3%
33.3%
25.6%
12.0%

Αναμέτρηση με έναν πρωταγωνιστή αποδείχθηκε το ματς μεταξύ Clerks B.C. και Petralona B.C. Οι Clerks B.C. μπήκαν πολύ δυνατά από το ξεκίνημα του ματς και έδειξαν ότι δεν ήταν τυχαία οι πρωταθλητές του καλοκαιρινού τουρνουά.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Σκαντζή και τον Ρίζα να πετυχαίνουν από ένα δίποντο. Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε και ο Καταραχιάς Θ. , για να απαντήσει ο Ιωαννίδης με τρίποντο. Ο Ασημακόπουλος σημείωσε και αυτός τρίποντο στον αιφνιδιασμό αλλά οι Clerks B.C. πέτυχαν δύο σερί τρίποντα με τους Χαντζή και Γρέζη. Ο Γιακουμής μείωσε με δίποντο και την περίοδο έκλεισε ο Ρίζας με τον ίδιο τρόπο για τον 15-7.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρία τρίποντα των Clerks B.C. τα δύο δια χειρός Χαντζή και το ένα από τον Σκαντζή. Το δίποντο του Καβουλάκη δεν άλλαξε το σκηνικό καθώς Σκαντζής ξανα ανέβασε τη διαφορά με νέο τρίποντο. Οι Petralona B.C. ήταν πολύ άστοχοι και δεν κατάφεραν να αλλάξουν πολλά καθώς δεν έβρισκαν λύσεις στο σκοράρισμα που το είχαν τόσο ανάγκη. Δίποντο στον αιφνιδιασμό από τον Σκαντζή και τρίποντο του Ιωαννίδη ανέβασαν την διαφορά κι άλλο. Ο Γιακουμής μείωσε με δύο βολές για να κλείσει την περίοδο ο Θανάσης με δίποντο για το συν 20.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ένα σερί 11-0 του Clerks B.C. με κύριους πρωταγωνιστές τον Σκαντζή που πέτυχε 6 πόντους και τον Ρίζα με τρεις κκαθώς σημείωσε καλάθι και φάουλ. Το σερί ανέκοψαν οι Petralona B.C. με δύο δίποντα τους Ασημακόπουλο και Γιακουμή για να απαντήσει ο Ρίζας όπως και πριν με καλάθι και φάουλ. Το τρίποντο του Κατσίρου δεν ήταν η λύση αφού ο Ρίζας απάντησε με τον ίδιο τρόπο. Στην επόμενη φάση ο Γιακουμής ξανά με δίποντο προσπάθησε να μειώσει αλλά ο Σκαντζής με δύο βολές έκλεισε το σκορ της τρίτης περιόδου στο 55-23.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος στο ματς και ο Καβουλάκης μπήκε αποφασισμένος. Πέτυχε τρίποντο και στη συνέχεια καλάθι και φάουλ για να ρίξει την διάφορα κάτω από τους 30. Ο Ρίζας όμως με καλάθι και φάουλ και ένα ακόμη δίποντο ανέβασε ξανά την διάφορα. Ο Καταραχιάς Α. που μπήκε στο ματς πέτυχε δύο καλάθια για να μειώσει αλλά ο Ράνης σημείωσε ένα ακόμη δίποντο. Το ματς έκλεισε ο Καταραχιάς Θ.

MVP του αγώνα δεν ήταν άλλος από τον Ρίζα ο οποίος σημείωσε 19 πόντους, μάζεψε 9 ριμπάουντ και μοίρασε τρεις ασίστ. Σημαντική ήταν και η βοήθεια του Σκαντζή με 16 πόντους και 8 ριμπάουντ. Από τους Petralona B.C. ο Καβουλάκης με 10 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Γιακουμής με 8 πόντους και 15 ριμπάουντ ήταν ότι καλύτερο είχε να παρουσιάσει η ομάδα σε αυτή τη βαριά ήττα.