17.9%
55.6%
37.8%
26.1%

Οι Tomahawks κέρδισαν τους Clerks με 62-54 για να παραμείνουν στην κορυφή του ομίλου άλλη μία εβδομάδα, χάρις στο τρομερό παιχνίδι του Μέξα που έκανε double-20 με 28 πόντους και 23 ριμπάουντ στο παιχνίδι. Οι Tomahawks έφτασαν στο +19 και άντεξαν στην αντεπίθεση των Clerks στο τέλος, που μείωσαν ως τους 6 πόντους, με τον Μωυσίδη να κάνει τρομερό 2ο ημίχρονο.

Το ματς ξεκίνησε από τον Ρίζα με τρίποντο, για να απαντήσει ο Κουμπαράκης. Ο Γρέζης με τον Ρίζα και τον Μωυσίδη έφεραν την ομάδα τους ως το 2-10, με τον Μέξα και τον Κάρλο να απαντούν για να μειώσουν οι Tomahawks στο 11-12 στην περίοδο.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κάρλος έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Ρίζα να απαντά και να ισοφαρίζει σε 16-16. Από εκεί ως το τέλος του ημιχρόνου οι Clerks έβαλαν μόλις έναν πόντο και δέχτηκαν 12, με το σερί 12-1 να φέρνει τους Tomahawks στο 28-17 και το +11, με τον Μέξα να έχει 6 πόντους και τον Τσαούση με τον Κουμάντο να σκοράρουν επίσης.

Στην επανάληψη ο Γρέζης μείωσε σε 28-19 με το «καλημέρα» αλλά ο Μέξας με τον Κάρλο και τον Γώγολο απάντησαν για το 34-19. Ο Παυλόπουλος έφερε το ματς στο 34-21, με τον Κάρλο να σκοράρει. Μετά το καλάθι του Μωυσίδη, ο Αρβανίτης με τον Γρέζη αντάλλαξαν τρίποντα για το 39-26, για να σκοράρει ο Μέξας καλάθι και φάουλ για το 42-26, πριν κλείσει ο Μωυσίδης το δεκάλεπτο στο 42-28.

Στην 4η περίοδο ο Ανδριαδάκης έγραψε το 44-28, με τον Μωυσίδη και τον Γρέζη να γράφουν τρίποντα για το 46-34. Ο Μέξας συνέχισε ασταμάτητος, 48-34 και 50-36, με τον Γώγολο και τον Κουμάντο να δίνουν το μεγαλύτερο προβάδισμα στους Tomahawks, 55-36 και +19. Ο Μωυσίδης απάντησε για το 55-41, με τον Μέξα να γράφει τρίποντο. Νέο τρίποντο από τον Ζερμπίνο για το 58-44, με τον Ρίζα να φέρνει το ματς στο 59-47 και τον Μέξα να βάζει μια βολή. Καλάθι από τον Μωυσίδη στα 47 δευτερόλεπτα, κλέψιμο και 2/2 βολές για το 60-51 στα 42΄΄, νέο κλέψιμο για τους Clerks και μία βολή από τον Γρέζη στα 29 δευτερόλεπτα. Από το επιθετικό ριμπάουντ της δεύτερης ο Ζερμπίνος στα 27 δευτερόλεπτα σκόραρε φέρνοντας το ματς στο 60-54. Οι Clerks έκλεψαν και πάλι, είχαν 0/2 βολές, πήραν επιθετικό ριμπάουντ και αστόχησαν σε τρίποντο, έκαναν φάουλ, με τον Κουμπαράκη να έχει 0/2 βολές και τον Ανδριαδάκη στην εκπνοή να από το επιθετικό ριμπάουντ να γράφει το 62-54 στο πιο γεμάτο τελευταίο λεπτό στο πρωτάθλημα!

Για τους νικητές ο Μέξας είχε 28 πόντους, 23 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, ο Κάρλος 12 πόντους, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κουμάντος 5 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα. Για τους Clerks ο Μωυσίδης είχε 20 πόντους (16 στην επανάληψη), 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ρίζας 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Γρέζης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Ζερμπίνος 5 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα.