37.5%
73.3%
50.0%
21.4%

Ματς το οποίο για 3 δεκάλεπτα ήταν ντέρμπυ με συχνές εναλλαγές στο σκορ είδαμε στο κλειστό του Περιστερίου με τους Clerks B.C. και την Yugopiastika να αναμετρώνται και τους 2ους να καταφέρνουν να πάρουν την νίκη κυρίως με την απόδοσή τους στην τέταρτη περίοδο με την Δελλή απ την μία και τον Χαντζή απ την άλλη να σκοράρουν ακατάπαυστα.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι Yugopiastika έτρεξαν ένα σερί 7-3 δια χειρός Δελλή για να απαντήσει ο Χαντζής με συνεχόμενα τρίποντα για να κλείσει το δεκάλεπτο με την ομάδα του να είναι μπροστά για το 11-14.

Στην 2η περίοδο οι Clerks κρατούσαν μια μικρή διαφορά μέχρι να ισοφαριστούν για το 19-19 με καλάθι του Δελλή για το υπόλοιπο του δεκαλέπτου βλέπαμε τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο για να πάνε στα αποδυτήρια στο 30-30.

Στην έναρξη του 2ου ημιχρόνου και για περίπου 8 λεπτά οι δύο ομάδες εναλλάσαν το σκορ χωρίς να υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά. Στα τελευταία 2 λεπτά οι Yugopiastika σφίξαν την άμυνά τους ‘ετρεξαν στον αιφνιδιασμό κάνοντας το 39-42 σε 50-42 με τον Γεωργακόπουλο τον Παπακώστα και τον Σκάρα να χτυπάνε στον ανοιχτό γήπεδο.

Στην τελευταία περίοδο θα πίστευε κανείς ότι το ματς θα γίνει ντέρμπυ, όμως ο εκνευρισμός που υπήρχε για τους φιλοξενούμενους δεν τους άφησαν να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι και σε συνδυασμό με τα 4 τρίποντα του Παπακώστα η διαφορά εκτοξεύτηκε πάνω από τους 20 με το παιχνίδι να τελειώνει στο 72-48.

Για τους νικητές εξαιρετικός ήταν ο Δελλής με 31 πόντους αλλά και ο Παπακώστας με 16 πόντους. Για τους Clerks πάλευε μόνος του ο Χαντζής χωρίς κάποια βοήθεια και είχε 28 πόντους και 10 ριμπάουντ.