19.4%
60.0%
27.0%
28.1%

Coffeewaukee Bugs vs Ατάλαντοι B.C.61-53.Με ανατροπή στο 3ο δεκάλεπτο οι Coffeewaukee Bugs πέρασαν μπροστά στο σκορ και έκλεισαν ιδανικά το 2019 με νίκη. Οι Ατάλαντοι στο 4ο δεκάλεπτο ο φοβερός μέχρι τότε Λουκά 23 πόντους ,έμεινε άποντος και  γνώρισαν την ήττα.Mvp του αγώνα ο Τσομπάνογλου με 25 πόντους,10 ριμπάουντ,2 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Πετρέλλης 3-0 για τους Coffeewaukee Bugs. Οι Ατάλαντοι απάντησαν με 0-7 σερί και το σκορ έγινε 3-7,ο Λουκά με 2 τρίποντα και ο Αρκολάκης με 1/2 βολές. Ο Βελαέτης με 4 πόντους του και ο Πετρέλλης με 1/2 βολές έκαναν το 8-7. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λουκά το 8-9 και ο Τσομπάνογλου με καλάθι από το ζωγραφιστό και με ντραιβ πέτυχε το 12-9.Ο Κτενίδης με λει-απ το 12-11 και ο Τσομπάνογλου με ντραιβ το 14-11.Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-14 με Buzzer τρίποντο ο Κτενίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καπερώνης με σουτ και ο Βελαέτης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με λει-απ στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 20-14 για τους Coffeewaukee Bugs. Οι Ατάλαντοι με σερί 0-10 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 20-24,αρχικά ο Πλυταριάς με καλάθι από το ζωγραφιστό, τρίποντο και γκολ φάουλ ο Λουκά και με σουτ ο Κυριάθοπουλος. Ο Τσομπάνογλου μείωσε με τρίποντο 23-24 απάντησε και ο Λουκά με τρίποντο το 23-27.Ο Τσομπάνογλου με γκολ φάουλ το 26-27 και ο Πλυταριάς με τρίποντο το 26-30.Ο Καπερώνης σκόραρε το 28-30 και ο Πλυταριάς με ντραιβ, ο Κτενίδης με 1/2βολές και ο Λουκά με 1/1 βολή από τεχνική ποινή έγραψαν το 28-34.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Bugs να μειώνουν σε 32-34 με 1/2 βολές και τρίποντο ο Πετρέλλης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο και ο Πετρέλλης ξεκίνησε με τρίποντο και έδωσε το προβάδισμα στους Coffeewaukee Bugs 35-34.Οι Ατάλαντοι πήραν ξανά το προβάδισμα 35-40,αρχικά ο Πλυταριάς με σουτ και Λουκά με τρίποντο και με 1-1 βολή από τεχνική ποινή. Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο μείωσε σε 38-40 και ο Λίτσας με σουτ το 38-42.Οι Coffeewaukee έκαναν την ανατροπή και με σερί 10 -0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 48-42,ο εξαιρετικός Τσομπάνογλου σκόραρε 6 πόντους,αρχικά ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και με 4 πόντους του από λει-απ στον αιφνιδιασμό,ο Σαραντόπουλος σκόραρε με ντραιβ και ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Τσομπάνογλου. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τον Λουκά να σκοράρει με βολή από τεχνική το 48-43.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πετρέλλης ξεκίνησε ξανά με τρίποντο 51-43 για τους Coffeewaukee Bugs. Απάντησε με τρίποντο ο Κυριάθοπουλος 51-46 οι Ατάλαντοι. Ο Βελαέτης με 4 πόντους του και ο Τσομπάνογλου με 2 πόντους του, καλάθια στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 57-46.Ο Πλυταριάς με ντραιβ το 57-48 και ο Καπερώνης με σουτ το 59-48. Ο Κτενίδης από το ζωγραφιστό και ο Πλυταριάς με τρίποντο μείωσαν σε 59-53(0:45). Το τελικό 61-53 πέτυχε ο Πετρέλλης με 2/2 βολές (0:17).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο ξεχώρισε ο Πετρέλλης με 16 πόντους,10 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Λουκά με 23 πόντους,14 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Πλυταριάς με 14 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.