0%
0%
0%
0%

Η Ήρεμη Δύναμη κέρδισε τους Coffeewaukee Bugs με 31-72 έχοντας 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και τον Λαμπρου να κατεβάζει 31 ριμπάουντ στο παιχνίδι!

Το ματς ξεκίνησε με 4-7 από τον Σαραντόπουλο και τον Κοτσιώτα με τον Λάμπρου, για να φέρουν ο Μπιτσικας με τον Πετσανα το ματς στο 4-13 στο δεκάλεπτο. Στη 2η περίοδο ο Μπιτσικας σκόραρε για το 4-16 της ομάδας του, με τον Τσαμπανογλου να απαντά και τον Πετρελη να φέρνει το ματς στο 12-18. Οι Coffeewaukee Bugs έμειναν κοντά για το 16-23, με τον Κωλετσα να γράφει το 16-25, για να σκοράρουν ο Κοτσιωτας με τον Πετσανα για το 18-30 και να κλείσουν το ημίχρονο ο Λαμπρου με τον Κωλετσα στο 19-38. Πετσανας και Τσαμπανογλου έφεραν το ματς στο 23-40 στην επανάληψη με τον Λάμπρου, τον Κοτσιώτα και τον Κωλετσα να σκοράρουν για το 23-49. Ο Τσαμπανογλου απάντησε για το 27-49, με τον Πετσανα και τον Κωλετσα να γράφουν το 27-53. Ο Γεωργινης έφερε το ματς στο 29-53, με τον Κωλετσα να σκοράρει για το 29-59 στην 4η περίοδο. Ο Τσαμπανογλου απάντησε, με τον Μπιτσικα και τον Λάμπρου να σκοράρουν για το 31-63 και τον Κωλετσα να γράφει το 31-70, για να κλείσει το ματς ο Καλομαλος στο 31-72.

Τα λάθη ήταν 15-16 στο ματς, τα κλεψίματα 7-11 και οι ασίστ 7-21. Στα ριμπάουντ η Ήρεμη Δύναμη είχε τον απόλυτο έλεγχο, 41-73 με 10-24 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/17 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 3/24. Στα δίποντα η Ήρεμη Δύναμη είχε 44% και οι Coffeewaukee Bugs 17%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λαμπρου είχε 15 πόντους, 31 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Κωλετσας 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κοτσιωτας 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Πετσανας 13 πόντους, 15 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μπιτσικας 9 πόντους, 3 ασίστ.