23.7%
43.8%
38.5%
22.2%

Coffeewaukee Bugs vs Κατσαπλιαϊκός 56-59.Ο Κατσαπλιαϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τους Coffeewaukee Bugs με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι Bugs δεν μπόρεσαν να στο φινάλε να κλέψουν το ματς αρχικά με τον Σαραντόπουλο να έχει 2 άστοχα τρίποντα και ο Πετρέλλης με τρίποντο για να στείλει το ματς στην παράταση. Mvp του αγώνα ο Βανδώρος με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Τσομπάνογλου 3-0 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 3-2 με σουτ για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Τσομπάνογλου με ντραιβ και ο Βελαέτης με σουτ πέτυχαν το 7-2 και ο Παυλίδης πέτυχε το 7-4 με ντραιβ. Ο Πετρέλλης με τρίποντο και ο Τσομπάνογλου με καλάθι στον αιφνιδιασμό το σκόραραν το 12-4.Ο Παυλίδης με ντραιβ το 12-6 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-6 με σουτ ο Σαραντόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βανδώρος με 5 πόντους(1 τρίποντο) μείωσε σε 14-11 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Καπερώνης με 4 πόντους του πέτυχε το 18-11 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Παυλίδης με λει-απ και ο Καραμπίνος με τρίποντο το σκορ έγινε 18-16.Ο Σαραντόπουλος και ο Καπερώνης με τρίποντο έγραψαν το 24-16.Απάντησε με νέο τρίποντο ο Καραμπίνος για το 24-19 και ο Σαραντόπουλος απάντησε και αυτός με τρίποντο για το 27-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-25,με σκόρερ τον Παυλίδη,τον Γκουτζελούδη και τον Βανδώρο.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τσομπάνογλου πέτυχε με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 29-25 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Κατσαπλιαϊκός με τον Παυλίδης μείωσε σε 29-27.Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο το 32-27 και ο Γκουτζελούδης με λει-απ το 32-29.Ο Βελαέτης με 4 πόντους και ο Τσομπάνογλου με 2 πόντους του με λει-απ έγραψαν το 38-29.Ο Παυλίδης από το ζωγραφιστό μείωσε 38-31 και ο Σαραντόπουλος με σουτ το 40-31.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 40-39,αρχικά ο Βανδώρος με σουτ ,από την γωνιά με σουτ ο Καραμπίνος, Παυλίδης με λει-απ και ο Παπαδόπουλος με σουτ.Ο Σαραντόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 42-39 και το δεκάλεπτο τελείωσε 42-40 με 1/2 βολές ο Βανδώρος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κατσαπλιαϊκός πέρασε μπροστά στο σκορ με 42-46,ο Καραμπίνος με σουτ από την γωνιά, ο Κωσταντινίδης με σουτ και ο Βανδώρος με ντραιβ. Ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές και ο Πετρέλλης με coast to coast μείωσαν σε 45-46 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Παυλίδης με ντραιβ πέτυχε το 45-48 και ο Πετρέλλης με τρίποντο ισοφάρισε 48-48.Ο Βανδώρος με σουτ ,ο Καραμπίνος με τρίποντο και με 2/2 βολές (1:17) και ο Παυλίδης με 1/2 βολές (1:11).Ο Σαραντόπουλος με τρίποντο (0:59)και ο Πετρέλλης με 1/2 βολές (0:50)μείωσαν σε 52-56.Ο Παυλίδης με 1/2 βολές (0:45)το 52-57 και ο Πετρέλλης με τρίποντο (0:27) το 55-57.Ο Παυλίδης με 1/2 βολές το 55-58(0:17) και ο Πετρέλλης με 1/1 βολή (τεχνική ποινή) το 56-58.Ο Σαραντόπουλος είχε 2 άστοχα τρίποντα για την νίκη  και το τελικό 56-59 πέτυχε ο Καραμπίνος με 1/2 βολές (0:02). Ο Πετρέλλης πίσω από το κέντρο προσπάθησε να στείλει το ματς στην παράταση αλλά ήταν άστοχος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραμπίνος με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Παυλίδης με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 ασίστ και

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πετρέλλης με 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα, ο Καπερώνης με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Τσομπάνογλου με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.