9.1%
47.6%
42.6%
7.7%

Ένα εύκολο βράδυ είχαν οι Κομπάρσοι που καθάρισαν από νωρίς την υπόθεση νίκη απέναντι στους Coffeewauke Bugs χτίζοντας από το πρώτο δεκάλεπτο μία διψήφια διαφορά, η οποία παρέμεινε διψήφια για όλο το παιχνίδι με τους Bugs να μη μπορούν ουσιαστικά ποτέ να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Τελικό σκορ 36-59.

Μηνδρινός Ιάκωβος και Αλβέρτης με καλάθια δύο πόντων ο καθένας θα κάνουν στην αρχή του ματς το 0-4 για να απαντήσει ο Μακρής για τους Coffeewauke Bugs με τον ίδιο τρόπο για το 2-4. Ακολουθεί τρίποντο του Γαβρέλα και μια βολή του Αποστολάκου για το 2-8, για να έρθει ο Ιωαννίδης με ένα τρίποντο να μειώσει σε 5-8. Το υπόλοιπο δεκάλεπτο άνηκε στους Κομπάρσους αφού 5 πόντοι του Κουταλά και 2 του Λινάρδου γράψανε το 5-15 αυτού.

Η δεύτερη περίοδος άρχισε όπως τελείωσε η πρώτη αφού οι Κομπάρσοι τρέξανε ένα σερί 0-8 με τους Λινάρδο, Κουταλά και Αλβέρτη να σκοράρουν για το 5-23. Το σερί διεκόπα από τον Μακρή που με τρεις πόντους έγραψε το 8-23, οι Κομπάρσοι όμως αμέσως με τον Λινάρδο και τον Αποστολάκο να ευστοχούν σε δίποντα αύξησαν τη διαφορά στο +19 (8-27). Τότε οι Bugs αφυπνύστηκαν και με 4 πόντους από Αντωνίου και 2 από τον Μακρή κάπως μείωσαν σε 14-27. Η βολή του Αποστολάκου έγραψε το 14-28 της ανάπαυλας.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου Πετρέλλης με τρίποντο και Αντωνίου με δίποντο θα ρίξουν τη διαφορά κάτω από τους 10 για το 19-28 αλλά μία και δύο βολές για Κουταλά και Μηνδρινό Ιάκωβο αντίστοιχα θα γράψουν το 19-31. Ο Βελαέτης με δίποντο θα μειώσει σε 21-31 για να ακολουθήσουν 4 προσωπικοί πόντοι του Λινάρδου για το 21-35. Ο Βελαέτης με μία βολή μείωσε τότε στο 22-35 και ο Λινάρδος ξανά με γκολ-φάουλ απάντησε για το 22-38. Ο Μακρής σημείωσε το 24-38, ο Λινάρδος που ήταν ζεστός σκόραρε ξανά για το 24-40 και τότε Βελαέτης και Αντωνίου με 2/2 βολές αντίστοιχα μείωσαν σε 28-40. Ο Κουταλά χαμηλά σκόραρε τότε για το 28-42 και ο Γιαντσίδης με ένα λει απ έκανε το 30-42 που ήταν και το σκορ της 3ης περιόδου.

Οι Κομπάρσοι πάτησαν γκάζι με το ξεκίνημα της 4ης περιόδου με τους Αλβέρτη, Μηνδρινό Μάκη και Κουταλά να σκοράρουν για δύο και να κάνουν το 30-48. Ο Μακρής διε΄κοψε το σερί για το 32-48, ο Αλβέρτης απάντησε για το 32-50, ο Μακρής ξανά σκόραρε για το 34-50 και τότε ένα γκολ-φάουλ του Μηνδρινού Μάκη και ένα καλάθι από τον Σταυρακόπουλο έστειλαν τη διαφορά πάνω από του ς 20 για το 34-55. Δύο βολές του Γιαντσίδη μείωσαν κάτω από τους 20 για το 36-55 και ο Λινάρδος βάζοντας άλλους 4 πόντους έβαλε και το κερασάκι στη τούρτα κάνοντας το 36-59 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ο Μιχαήλ-Άγγελος Λινάρδος ήταν ο καλύτερο παίκτης του αγώνα με τρομερά ποσοστά στο δίποντο έχοντας 8/9 και συνλικά 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασσίστ και 1 κλέψιμο. Ο Κωνσταντίνος Μακρής ήταν αυτός που πάλεψε περισσότερο από τους Bugs με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.