0%
0%
0%
0%

Οι Coffeewaukee Bugs κέρδισαν με 50-39 τους Serden B.C. για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με τον Πετρελη να κάνει double double στον αγώνα που κρίθηκε στο 2ο μισό του.

Το ματς ξεκίνησε με τον Τσαμπανογλου να σκοράρει για τους νικητές, για να απαντήσει ο Μιχαλαριας Σ. για τους Serden B.C. για το 3-6. Ο Βασιλείου έφερε την ομάδα του στο 7-7 με τον Καφε να γράφει το 9-6 και τον Καπερονη το 11-6. Οι Serden B.C. απάντησαν, 11-8, με τον Καφε να σκοράρει και πάλι, πριν κλείσει το δεκάλεπτο από τον Μποκαρη στο 14-10. Στη 2η περίοδο ο Καφες με τον Πετρελη έγραψαν το 18-12 για τους Coffeewaukee Bugs, με τον Παλατζα και τον Λιτσικα να απαντούν για το 18-17. Ο Μιχαλαριας Σ. ισοφάρισε λίγο μετά σε 19-19, για να κλείσει το ημίχρονο ο Μιχαλαριας Η. με μία βολή, 19-20. Στην επανάληψη ο Καφες σκόραρε για το 24-20, με τον Μποκαρη να απαντά. Ο Βασιλείου με τον Ντεντοπουλο ήταν που έφεραν το ματς στο 29-22, πριν μειώσει ο Γεωργιτσης, 29-25. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Πετρελη στο 34-25, με τον Σαραντοπουλο και τον Μεξη να φέρνουν την ομάδα τους στο 38-25 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Γεωργιτσης μείωσε σε 38-28, με τον Πετρέλη να απαντά για το 41-28. Ο Μποκαρης σκόραρε για το 41-32, με τον Πετρελη να φέρνει το ματς στο 47-32. Οι Serden B.C. με τον Λιτσικα και τον Μιχαλαρια Σ. μείωσαν σε 47-39, για να κλείσει ο Πετρελης το ματς στο 50-39.

Τα λάθη ήταν 17-17 στο ματς, τα κλεψίματα 11-8 και οι ασίστ 12-7. Στα ριμπάουντ, οι Coffeewaukee Bugs είχαν τον έλεγχο, 55-39 με 26-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/26 τρίποντα και τους Serden B.C. 2/19. Στα δίποντα οι Coffeewaukee Bugs είχαν 27% και οι Serden B.C. 30%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Πετρελης είχε 17 πόντους 11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καφες 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Serden B.C. ο Μιχαλαριας Σ. είχε 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Λιτσικας 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μποκαρης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ.