17.2%
52.9%
34.1%
15.2%

Coffeewaukee Bugs vs Σφυριά. 44-52. Τεράστια νίκη για τα Σφυριά,με ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο 43-35(8:43)και με σερί 1-17 πήραν την 2 νίκη τους .Οι Coffewaukee bugs ξεκίνησαν ιδανικά το ματς 12-0 και 22-9 αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο έπαθαν  black out και γνώρισαν την 3η ήττα . Mvp του αγώνα ο Γεωργιάδης με 10 πόντους,12 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο.
Οι Coffeewaukee bugs ξεκίνησαν ιδανικά το ματς 12-0 ,αρχικά ο Χαραλαμπόπουλος το λει-απ, ο Τσομπάνογλου με τρίποντο και μετά με λει-απ, ξανά ο Χαραλαμπόπουλος και ο Πετρέλλης με τρίποντο. Τα Σφυριά απάντησαν με δικό τους σερί 0-9 και το σκορ έγινε 12-9 με γκολ φάουλ ο Μπακόλας,4 πόντους ο Σιαμαντάς και ο Τσίτος με σουτ. Νέο σερί για τους bugs  10-0 και το σκορ έγινε 22-9 ο Σαραντόπουλος με 2 τρίποντα και ο Τσομπάνογλου με 4 πόντους από λει-απ. Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-12 με γκολ φάουλ ο Σιαμαντάς.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μακρής με τρίποντο μείωσε σε 22-15 για τα Σφυριά. Ο Βελαέτης με 1/2 βολές, ο Καπερώνης με ντραιβ και ξανά ο Βελαέτης με 1/1 βολή το σκορ έγινε 26-15 για τους Coffeewaukee .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε με 2/2 βολές ο Πέτροβας,ο Τσίτος με 1/2 βολές και ο Μπακόλας με λει-απ εγραψαν το 26-20.Ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές το 27-20 και ο Πέτροβας με σουτ το 27-22.Ο Πετρέλλης με 2/2 βολές το 29-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε 29-26 με σκόρερ τον Τσίτος.
Τρίτο δεκάλεπτο και τα Σφυριά το τρίποντο του Σιαμαντά ,το επιθετικό ριμπάουντ και το καλάθι ο Πέτροβας και με τον Χρυσαΐτη πέρασαν μπροστά στο σκορ με 29-31.Ο Τσομπάνογλου αρχικά ισοφάρισε και ο Πετρέλλης με τρίποντο το 34-31.Ο Γεωργιάδης με σουτ το 34-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 39-33 με σουτ ο Καπερώνης, ο Πετρέλλης με 1/2 βολές και ο Τσομπάνογλου στον αιφνιδιασμό με λει-απ.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χρυσαΐτης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 39-35 για τα Σφυριά. Ο Τσομπάνογλου με σουτ και ο Πετρέλλης με απίστευτη έμπνευση φαλτσάκι ταμπλό σκόραραν το 43-35 για τους Coffeewaukee bugs. Ο Σιαμαντάς με τρίποντο, ο Μπακόλας από το ζωγραφιστό και ο Γεωργιάδης με τρίποντο ισοπαλία 43-43.Ο Χαραλαμπόπουλος με 1/2 βολές το 44-43 και με σερί 0-9 το σκορ έγινε 44-52,αρχικά σκόραρε ο Μακρής με σουτ, ο Γεωργιάδης με τρίποντο και 2/2 βολές (1:59)και ο Μπακόλας με 2/2 βολές(0:25).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πέτροβας με 6 πόντους,12 ριμπάουντ,1 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Μπακόλας με 9 πόντους ,7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καπερώνης 4 πόντους,18 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Πετρέλλης με 11 πόντους, 12 ριμπάουντ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα.