33.3%
45.5%
32.7%
20.0%

Σε μία πολύ ανταγωνιστική αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων, οι Airball θα καταφέρουν, χάρη στο 4ο δεκάλεπτο, να πάρουν την 5η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα. Οι πολύ μαχητικοί Coffeewaukee Bugs πάτησαν πολύ δυνατά στο ξεκίνημα, έχτισαν διαφορά μέχρι και 9 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως οι Airball σιγά σιγά ροκάνιζαν τη διαφορά αυτή για να κλείσουν το ημίχρονο στο 22-21. Στα τέλη του 3ου δεκαλέπτου, οι Airball είχαν ένα οριακό προβάδισμα, όμως στην τελευταία περίοδο, οι νικητές εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια των Coffewaukee και έφυγαν από το κλειστό του Περιστερίου με ακόμα ένα ροζ φύλλο στις αποσκευές τους.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Γρηγορίου να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Καραγιάννη να απαντά γρήγορα με σουτ 3 πόντων για το προβάδισμα των Airball με το σκορ στο 2-3. Οι Coffewaukee Bugs θα αντιδράσουν άμεσα με ένα τρίποντο του Παπακωστόπουλου που θα κάνει το 5-3, ο Καραχρήστος θα ισοφαρίσει σε 5-5 με δίποντο, ενώ οι Coffeewaukee Bugs με ένα σερί 9-0 θα καταφέρουν να χτίσουν μία διαφορά 9 πόντων για το 14-5. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με δίποντο ο Μπαλταδούρος, μειώνοντας για τους Airball σε 14-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Airball θα καταφέρουν να μειώσουν στο καλάθι με τρίποντο του Καραγιάννη και δίποντο του Καραχρήστου για το 14-12, ο Γρηγορίου θα απαντήσει με καλάθι για το 16-12, ενώ ο Καραγιάννης με νέο τρίποντο θα διαμορφώσει το 16-15 στο ματς. Εκεί, οι Coffeewaukee Bugs με ένα μίνι σερί 6-2 θα πάνε το παιχνίδι στους 5 πόντους για το 22-17, όμως οι Airball με 2/2 βολές του Ρούσσου και δίποντο του Καραγιάννη θα μειώσουν στον πόντο, κλείνοντας το ημίχρονο στο 22-21.

Στην επανάληψη, οι Coffeewaukee με τρίποντο του Ζέικου θα κάνουν το 25-21, όμως οι Airball θα πάρουν κεφάλι στο σκορ με δίποντο του Κυρούδη και τρίποντο του Καραγιάννη για το 25-26. Στη συνέχεια, ο Βελαέτης και ο Γρηγορίου με 2 συνεχόμενα δίποντα θα πάρουν εκ νέου το προβάδισμα για το 29-26 στο ματς, οι Airball με δίποντο του Κυρούδη και βολή του Καραχρήστου θα ισοφαρίσουν σε 29-29, ενώ ο Ιωαννίδης θα δώσει ξανά το προβάδισμα στους Coffeewaukee με δίποντο από τη ρακέτα για το 31-29. Το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν οι Airball, έπειτα από δίποντο και τρίποντο του Τσάκαλη, που θα κάνει το 31-34 για την ομάδα του.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μουμούρης με γκολ-φάουλ θα ανοίξει τη διαφορά στους 6 για τους Airball για το 31-37, οι Coffeewaukee θα μειώσουν στη συνέχεια με βολή του Παπακωστόπουλου σε 32-37, ενώ ο Μουμούρης με νέο δίποντο θα διαμορφώσει το 32-39 στο παιχνίδι. Με βολή θα μειώσει ξανά ο Βελαέτης σε 33-39, ενώ ένα σερί 0-6 των Airball θα κάνει το 33-45 στην αναμέτρηση. Εκεί, οι Coffeewaukee με τρίποντο του Παπακωστόπουλου και βολή του Γιαντσίδη θα μειώσουν σε 37-45, όμως ένα τελευταίο σερί 0-10 θα στείλει το ματς στους 18 πόντους για το τελικό 37-55 των Airball.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Γιάννης Καραγιάννης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 18 πόντους με 3 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε και 3 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 12 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Καραγιάννη από τους Airball ξεχώρισε και ο Μπαλταδούρος, με τον Μουμούρη να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Coffeewaukee Bugs σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Γρηγορίου και ο Παπακωστόπουλος.