16.1%
45.5%
29.8%
6.7%

Οι Coffeewaukee Bugs συνέχισαν με νίκη και αυτήν την αγωνιστική κερδίζοντας δύσκολα χάρη σε ένα καλό σερί στο τέλος τους Halia Mavericks με 39-47. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Καπερώνης με 4 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 τάπες.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό σημείο, με τους Coffeewaukee Bugs να ξεκινούν δυνατά και τους Halia Mavericks να βρίσκουν ρυθμό με την είσοδο του Κλιμαντήρη στο ματς. Ο Κυριακόπουλος έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Αγγελιδέλης ισοφάρισε σε 2-2, 2-10 με 8 συνεχόμενους πόντους του Τσομπάνογλου, 11-10 οι Κλιμαντήρης και Αγγελιδέλης και άλλο ένα 0-5 από τους Σαραντόπουλο και Τσομπάνογλου για το τελικό 11-15 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Coffeewaukee Bugs έκαναν ξανά δυνατή αρχή, πήραν μια διαφορά, η οποία έφτασε μέχρι και τους 10, στη συνέχεια όμως οι Halia Mavericks βρήκαν ξανά λύσεις και μείωσαν. Πετρέλλης και Καπερώνης ανέβασαν στο 11-18, 13-18 ο Κλιμαντήρης, 13-23 με άλλο ένα 0-5 οι Πετρέλλης και Αντζουλάτος, 17-23 οι Κλιμαντήρης και Αγγελιδέλης, 17-24 ο Πετρέλλης ξανά και δύο βολές του Κλιμαντήρη για το τελικό 19-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν σταθερά στα στάνταρ του αγώνα, με αποτέλεσμα οι Coffeewaukee Bugs με έχουν θέση οδηγού, αλλά να μην μπορούν να καθαρισουν απέναντι σε μια ομάδα που δεν τα παρατάει ποτέ. Δύο καλάθια του Αγγελιδέλη για το 23-24, 23-29 ο Τσομπάνογλου με άλλους 5 δικούς του πόντους, 27-29 ο Κλιμαντήρης, 27-32 ο Σαραντόπουλος, 29-32 ο Παναγιώτης Αγγελωνίτης και 29-34 ξανά ο Σαραντόπουλος για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με τους Coffeewaukee Bugs στο +5.

Στην τελευταία περίοδο οι Halia Mavericks έκαναν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα, κράτησαν αποντους για πάνω από εφτά λεπτά τους Coffeewaukee, όμως στο τελευταίο τρίλεπτο ξύπνησαν τα θερια (Πετρέλλης-Τσομπάνογλου) κι έτσι οι Bugs τελικά κατάφεραν να φύγουν νικητές. Αγγελιδέλης, Πασσαλής και Κληρονόμος ξεκίνησαν την περίοδο με 9-0 για το 38-34 με 2:53 να μένουν. Η απάντηση όμως ήρθε άμεσα από τους Πετρέλλη και Τσομπάνογλου, που οποίοι έβαλαν ξανά μπροστά την ομάδα τους με 38-43, σε 39-43 μείωσε ο Κλιμαντήρης με μια βολή 1:26 πριν το φινάλε, όμως στη συνέχεια στον χρόνο που απεμενε οι Halia Mavericks δεν σκοραραν ξανά. Καπερώνης και Τσομπάνογλου έβαλαν από δύο πόντους ο καθένας για να σημειώσουν το τελικό 39-47 του αγώνα.

Για τους Coffeewaukee Bugs, πέρα από τον Καπερώνη, καταπληκτικη εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πετρέλλης και Τσομπάνογλου. Για τους Halia Mavericks ξεχώρισαν οι Αγγελιδέλης και Κλιμαντήρης.