22.2%
75.0%
41.3%
18.8%

Όμορφο παιχνίδι ανάμεσα στους Cofeewaukee Bugs και τους Kavlanta Hawks , με την νεανικότητα και την σκληρή άμυνα σε όλο το γήπεδο των φιλοξενούμενων να είναι αρκετά ώστε το παιχνίδι τελικά στο τέταρτο δεκάλεπτο να πάρει διψήφια διαφορα , κάμπτωντας την αντίσταση των Σκαθαριών, με αποτελεσμα τα Γεράκια να παίρνουν την νίκη με σκορ 40-59. Πολυτιμότερος παίκτης του μάτς, ο Έψιμος Κωνσταντίνος, ο οποίος σταμάτησε στους 19 πόντους, με 6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Έψιμος έκανε το 0-3, βολή του Βελαέτη για το 1-3, Έψιμος ξανά με δίποντο για το 1-5, Σολδάτος σε σουτ μέσης απόστασης και 3-5, 3-7 από τον Έψιμο, 5-7 με καλάθι του Ζέικου, 5-9 ο Ναστούλης Φοίβος, τρίποντο του Βελαέτη για το 8-9, τριποντο και δίποντο από τους Μαρκουίζο και Μαγνήσαλη για το 8-14, με τον Ζέικο να ευστοχεί στο τελευταίο καλάθι της πρώτης περιόδου για το 10-14 .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, καλάθι του Ζέικου και βολές του Βελαέτη για το 14-14, σερί απο τούς Μαγνήσαλη και Ναστούλη Φοίβο για το 14-20, καλάθι και φάουλ του Βελαέτη για το 17-20 , με τους Kavlanta Hawks, να τελειώνουν το ημίχρονο με 5 πόντους από τους Μαγνήσαλη και Έψιμο για το 17-25.

Μετά το διάλειμμα του ημιχρόνου, σερί απο τους γηπεδούχους με τους Καρτσομιχελάκη και Ζέικο για το 23-25, απάντηση από τους Έψιμο και Μαρκουίζο για το 23-29, καλάθι του Γιαντσίδη και 25-29, 25-31 από τον Παπαθωμά, 29-31 από τους Βελαέτη και Γιαντσίδη, με τον Κουρούσια με πολύ ενέργεια στον αιφνιδιασμό να βρίσκει τα τρεξίματα και να βάζει δύο καλάθια για το 29-35 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, 29-39 απο τους Ναστούλη Φοίβο και Ζυγομήτρο, τρίποντο του Ζέικου και 32-39, καλάθι από τον Ζυγομήτρο ξανά για το 32-41, 36-41απο τούς Γιαντσίδη και Βελαέτη, σερί απο τους Hawks με τους Έψιμο, Φελούκα, Μαγνήσαλη και Μαρκουίζο για το 36-51, καλάθι του Γιαντσίδη και 38-51, 38-57 με σκορ από τους Έψιμο και Μαγνήσαλη , Μπόνης για το 40-57, με τον Μαρκουίζο να βάζει το τελικό καλάθι για το 40-59 της αναμέτρησης.

Εκτός του MVP , καθοριστικός ήταν και ο Μαρκουίζος με φοβερή ενέργεια σε άμυνα και επίθεση, ενώ για τους Cofeewaukee Bugs, ξεχώρισε ο Μπόνης.