39.0%
57.1%
40.0%
32.4%

Coffeewaukee Bugs vs Pick ‘n’ Troll 71-73.Ματς όχι για καρδιακούς με τους Coffeewaukee να γυρίζουν το ματς στο 4ο δεκάλεπτο 53-60 πετυχαίνοντας 6 τρίποντα (4 Σαραντόπουλος)αλλά οι Pick ‘n’ Troll με τον Τσοπανάκη Γιώργο 9 πόντους(1 τρίποντο) και τον Ρούσσο με 7 πόντους(1 τρίποντο) στο 4ο δεκάλεπτο χάρισαν την νίκη και ισοφάρισαν την σειρά 1-1 για το ποια ομάδα θα παραμείνει στην Bronze League.MVP του αγώνα ο Ρούσσος με 27 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 0-6 για τους Pick ‘n’ Troll με 2 τρίποντα ο Ρούσσος.Απάντησαν οι Coffeewaukee με σερί 7-0 για το 7-6 με σουτ από την γωνία ο Χαραλαμπόπουλος,λει-απ ο Τσομπάνογλου και με τρίποντο ο Σαραντόπουλος.Ο Κυριακόπουλος με σουτ έκανε το 7-8.Με νέο σερί 10-0 το σκορ έγινε 17-8 με τρίποντο ο Σαραντόπουλος, ο Καπερώνης με λει-απ και τρίποντο και με σουτ από την γωνία ο Χαραλαμπόπουλος. Το δεκάλεπτο τελείωσε 17-12 με σουτ ο Κυριακόπουλος και με 2/2 βολές ο Τσοπανάκης Νίκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι από τους Pick ‘n’ Troll που πέτυχε ο Τσοπανάκης Γιώργος 17-14.Με τρίποντο ο Καπερώνης έγραψε το 20-14 για τους Coffeewaukee . Με ντράιβ ο Τσοπανάκης Γιώργος έκανε το 20-16 και ο Πετρέλλης με τρίποντο το 23-16.Ο Ρούσσος με τρίποντο και ο Κυριακόπουλος με λει-απ μείωσαν σε 23-21.Με τρίποντο ο Σαραντόπουλος πέτυχε το 26-21 και ο Τσοπανάκης Γιώργος με σουτ το 26-23.Ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ έκανε το 28-23 .Με σερί 0-10 το σκορ έγινε 28-33 με σουτ από την γωνία ο Γκοβάτσος,τρίποντο ο Κυριακόπουλος, με σουτ ο Κάτσας και με τρίποντο ο Τσοπανάκης Γιώργος. Απάντησε με τρίποντο ο Πετρέλλης για το 31-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31-36 με νέο τρίποντο ο φοβερός Τσοπανάκης Γιώργος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πετρέλλης με τρίποντο , ο Τσομπάνογλου με λει-απ και ο Σαραντόπουλος με τρίποντο έγραψαν το 39-36 για τους Coffeewaukee . Με σουτ από την γωνία ο Γκοβάτσος και ο Ρούσσος με λει-απ πέτυχαν το 39-40 για τους Pick ‘n’ Troll.Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο το 42-40 .Με 5 πόντους ο Γκοβάτσος (1τρίποντο )και με σουτ ο Τσοπανάκης Γιώργος έγινε το 42-47.Ο Βελαέτης με ντράιβ μείωσε σε 44-47 και ο Γκοβάτσος με λει-απ το 44-49.Ξανά με ντράιβ ο Βελαέτης για το 46-49 και το δεκάλεπτο τελείωσε 46-55 με 2 τρίποντα ο Ρούσσος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με 2/2 βολές 0 Βελαέτης και με τρίποντο ο Τσομπάνογλου έγινε το 51-55 για τους Coffeewaukee . Τσοπανάκης Γιώργος με λει-απ και ο Ρούσσος με τρίποντο πέτυχαν το 51-60 για τους Pick ‘n’ Troll.Ο Πετρέλλης με 2/4 βολές για το 53-60 και ο Τσοπανάκης Γιώργος με λει-απ για το 53-62.Ο Σαραντόπουλος το τρίποντο για το 56-62.Με σουτ από την γωνία ο Κυριακόπουλος έκανε το 56-64 και ο Πετρέλλης με τρίποντο το 59-64.Ο Ρούσσος με 1/2 βολές το 59-65.Ο Σαραντόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 62-65.Ο Τσοπανάκης Γιώργος με 2/2 βολές για το 62-67(1:03).Με 2 τρίποντα ο Σαραντόπουλος έγραψε το 68-67(0:45-0:35).Απάντησε ο Τσοπανάκης Γιώργος με τρίποντο για το 68-70(0:23).Με 1/2 βολές ο Τσομπάνογλου το 69-70(0:13). Ο Ρούσσος με 2/2 βολές το 69-72 (0:12). Ο Πετρέλλης  με 2/2 βολές για το 71-72 (0:05,2). Το τελικό 71-73 πέτυχε ο Ρούσσος με 1/2 βολές (0:03,7) ,Ο Πετρέλλης στο χρόνο που απέμεινε άστοχοχησε στο τρίποντο από το κέντρο του γηπέδου.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσοπανάκης Γιώργος με 20 πόντους,2 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα,Ο Γκοβάτσος με 11 πόντους,5 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κυριακόπουλος με 11 πόντους,1 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν  ο εκπληκτικός Σαραντόπουλος με 21 πόντους(7/13 τρίποντα,ατομικό ρεκόρ),1 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Πετρέλλης με 16 πόντους,12 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο Βελαέτης με 6 πόντους,9 ριμπάουντ και 5 ασίστ.