16.7%
54.5%
38.1%
15.0%

Η Printfair κέρδισε τους Coffeewaukee Bugs με 47-40 για να ανέβει στο 7-0 και να συνεχίσει το δρόμο της ως μόνη αήττητη στη Rising. Σκληρό ντέρμπι, με τους Coffeewaukee Bugs να παίρνουν 11 πόντους προβάδισμα και την Printfair να δοκιμάζεται από τον τραυματισμό του Αλέξανδρου Καταραχιά, αλλά να καταφέρνει να γυρίσει τον αγώνα και να πάρει το ροζ φύλλο με 8 παίκτες της να της δίνουν σκορ στο ματς!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πετρέλλη και τον Τσομπάνογλου να σκοράρουν για τους Coffeewaukee Bugs, για να απαντήσουν ο Αλέξανδρος με τον Θανάση Καταραχιά για το 5-4. Ο Τσομπάνογλου έφερε το ματς στο 5-9, με την Printfair να χάνει τον Αλέξανδρο Καταραχιά από τραυματισμό και τους Coffeewaukee Bugs να πηγαίνουν με Βελαέτη και Τσομπάνογλου στο 5-13, για να κλείσει η περίοδος από τον Ανάγνο στο 7-13.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κρητικός μείωσε σε 9-13, με τον Πετρέλλη να γράφει δύο τρίποντα για το 11-19 της ομάδας του, με ένα καλάθι του Ευθυμιάδη στο ενδιάμεσο. Το τρίποντο του Σαραντόπουλου έφερε τους Coffeewaukee Bugs στη μεγαλύτερή τους διαφορά στο ματς, 11-22, με την άμυνά τους να έχει εγκλωβίσει εντελώς την Printfair. Η λύση ήρθε από τον Φασόλη και τον Γιακουμή, το τρίποντο του πρώτου ξεκόλλησε την ομάδα του από τους 11 πόντους και ο Γιακουμής με 5 πόντους μετά έκλεισε στο 19-23 το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Πετρέλλης σκόραρε για το 19-25, με τον Γιακουμή να αναλαμβάνει και πάλι δράση για να φτάσει τους 9 συνεχόμενους πόντους για την ομάδα του, 23-25. Ο Ανάγνος έφερε με μια βολή το ματς στον πόντο, 24-25, με τον Καπερώνη να τον μιμείται. Ο Ανάγνος ήταν που ισοφάρισε σε 26-26, για να γράψουν Τσομπάνογλου και Πετρέλλης το 26-31 και να ανταλλάξουν από ένα καλάθι Ανάγνος και Καπερώνης.

Μετά ανέλαβε ο Θάνος για την Printfair, 5 πόντοι μέχρι να κλείσει η περίοδος και 33-33 το ματς, ενώ μπήκε με καλάθι και στο 4ο δεκάλεπτο για το 35-33 και τους 7 συνεχόμενους πόντους. Ο Τσομπάνογλου έβαλε για τελευταία φορά μπροστά τους Coffeewaukee Bugs στο 35-36 με τρίποντο, για να απαντήσουν Ανάγνος και Καταραχιάς Θ. για το 39-36. Ο Πετρέλλης ισοφάρισε με τρίποντο στο 39-39, αλλά ο Κρητικός απάντησε με 4 σερί πόντους. Ο Πετρέλλης με μία βολή έφερε το ματς στο 43-40 στο 1:30 για το τέλος, με τον Καταραχιά Θ. στην εκπνοή της επίθεσης της ομάδας του να γράφει το 45-40. Ο Γιακουμής έβαλε μία βολή από χαμένη επίθεση των Coffeewaukee Bugs που αστόχησαν και στην επόμενή τους, πήραν επιθετικό ριμπάουντ και έκαναν λάθος στα 26 δευτερόλεπτα, για να κριθεί το ματς οριστικά από τη μία ακόμη βολή του Γιακουμή στα 20 δευτερόλεπτα, 47-40.

Για τους νικητές ο Ανάγνος είχε 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Καταραχιάς 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γιακουμής 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Θάνος 7 πόντους, 2 ασίστ, ο Κρητικός 6 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Πετρέλλης είχε 17 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Τσομπάνογλου 14 πόντους, 4 ριμπάουντ.