23.3%
61.5%
42.6%
19.0%

Coffeewaukee Bugs vs Tsatsoi Kings 64-60.Οι Coffeewaukee Bugs επέστρεψαν δυνατά στη δράση. Είχαν τον Χαλούδη σε τρομερή μέρα 39 πόντους και έστω και δύσκολα πήραν την νίκη. Οι Tsatsoi Kings πάλεψαν το ματς μέχρι το τέλος. MVP του αγώνα ο Χαλούδης με 39 πόντους, 3 ριμπάουντ 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Τσομπάνογλου 3-0 για τους Coffeewaukee Bugs. Οι Tsatsoi Kings πέρασαν μπροστά στο σκορ με 3-7 με ντραιβ ο Πελεκούδας, με τρίποντο ο Ραζής και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πέτσος. Απάντησαν και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 11-7 οι Bugs ,αρχικά ο Χαλούδης με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Βελαέτης με σουτ και με 4/4 βολές ο Χαλούδης.Ο Σπυράτος σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Πελεκούδας με τρίποντο έγραψαν το 11-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 14-12 με τρίποντο ο Πετρέλλης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο πέρασαν μπροστά στο σκορ με 14 -16 οι Tsatsoi Kings, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πιτσαλίδης και ο Τσακό με σουτ. Ο Γεωργινής με σουτ από την γωνιά και ο Βελαέτης με σουτ έγραψαν το 18-16 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Ραζής με 1/2 βολές το 18-17 και ο Πετρέλλης με τρίποντο το 21-17.Ο Πελεκούδας με ντραιβ σκόραρε το 21-19 και ο Χαλούδης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 23-19.Ο Πέτσος σκόραρε το 23-21 και ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές και με τρίποντο πέτυχε το 27-21. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Πέτσος και το δεκάλεπτο τελείωσε 29 -21 ο Χαλούδης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ραζής μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 29-25 για τους Kings. Ο Χαλούδης με τρίποντο πέτυχε το 32-25 για τους Coffeewaukee Bugs. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σπυράτος το 32-27 και ο Χαλούδης με τρίποντο και με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 37-27.Ο Ραζής σκόραρε το 37-29 και ο Χαλούδης με 5 πόντους του έγινε το 42-29.Με 1/2 βολές ο Πέτσος πέτυχε το 42-30 και ο Βελαέτης με ντραιβ πέτυχε το 44-30.Με σερί 0-10 μείωσαν οι Kings σε 44-40. Αρχικά ο Μπούρας με τρίποντο,με 1/2 βολές ο Πελεκούδας, με γκολ φάουλ ο Πέτσος , μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπούρας και με 1/2 βολές ο Πέτσος. Το δεκάλεπτο τελείωσε με 46 -40 με 2/2 βολές ο Βελαέτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ραζής με 1/2 βολές και ο Πέτσος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 46-43 για τους Kings. Ο Χαλούδης με τρίποντο και με 3/4 βολές έγραψε το 52-43 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Πέτσος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε με Hook και ο Ραζής από το ζωγραφιστό έγραψαν το 52 -47. Ασταμάτητος ο Χαλούδης με 4 πόντους του πέτυχε το 56-47 και ο Πέτσος σκόραρε από το ζωγραφιστό το 56-49.Με ντραιβ ο Χαλούδης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καπερώνης πέτυχαν το 60-49. Ο Μπούρας με γκολ φάουλ πέτυχε το 60-52 και ο Χαλούδης με σουτ το 62-52.Ο Πελεκούδας με ντραιβ και με γκολ φάουλ μείωσε σε 62-57.Ξανά ο Χαλούδης με 1/2 βολές το 63-57 και ο Πέτσος με τρίποντο (1:09)το 63-60.Το τελικό 64-60 πέτυχε ο Χαλούδης με 1/2 βολές (0:34) .Οι Tsatsoi  στο φινάλε του αγώνα είχαν ένα άστοχο τρίποντο και ένα λάθος.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πετρέλλης με 6 πόντους,6 ριμπάουντ,9 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Καπερώνης με 2 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πέτσος με 20 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Μπούρας με 8 πόντους,11 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.