21.4%
50.0%
55.9%
11.1%

Τη 2η νίκη τους κατάφεραν να πετύχουν οι Walkers επί των Coffeewaukee Bugs με το τελικό 43-54, δείχνοντας ότι έχουν βρει ρυθμούς και είναι έτοιμοι να ανέβουν βαθμολογικά. Μέχρι το πρώτο ημίχρονο, οι Coffeewaukee Bugs είχαν το προβάδισμα με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 24-21. Στο 3ο δεκάλεπτο, οι Walkers ανέβασαν ρυθμούς, έχτισαν μία διαφορά η οποία έφτασε και τους 13 πόντους, με τους Cofeewaukee να μην μπορούν να ανατρέψουν πια το ματς.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Πετρέλλη να ανοίγει το σκορ με τρίποντο για το 3-0 και τους Walkers να παίρνουν προβάδισμα με βολή του Μαργαρίτη Γ. και τρίποντο του Σιώτα για το 3-4. Οι Coffeewaukee με 2 δίποντα των Σολδάτο και Λιώνη θα κάνουν το 7-4, ενώ ο Ιωαννίδης με δίποντο κάτω από το καλάθι θα μειώσει σε 7-6. Στη συνέχεια, ο Μακρής με δίποντο και οι Πετρέλλης και Μακρής με 4/4 βολές θα σφραγίσουν το πρώτο δεκάλεπτο στο 13-6 υπέρ των Coffeewaukee Bugs.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Walkers θα μπουν στο ματς με ένα σερί 2-9 για να ισοφαρίσουν το παιχνίδι στο 15-15, ο Αντωνίου με δίποντο θα κάνει το 17-15, ενώ ο Σιώτας με 2 σερί δίποντα θα δώσει το προβάδισμα στους Walkers για το 17-19. Εκεί, ο Μακρής με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 19-19, ο Σιώτας με 2/2 βολές θα γράψει το 19-21, ενώ το ημίχρονο θα κλείσουν με δίποντο ο Αντωνίου και τρίποντο ο Πετρέλλης για το 24-21 στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, οι Walkers θα πατήσουν πιο δυναμικά παρκέ και με ένα σερί 0-16, όχι μόνο θα πάρουν το προβάδισμα αλλά θα χτίσουν και μία διαφορά 13 πόντων για το 24-37. Οι Coffeewaukee Bugs θα μειώσουν με δίποντο του Γιαντσίδη και 2/2 βολές του Μακρή για το 28-37, ο Πιπέρος με δίποτο θα κάνει το 28-39, ενώ ο Αντωνίου με καλάθι στη ρακέτα θα μειώσει σε 30-39. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο ο Μαργαρίτης Κ. για το 30-41.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πετρέλλης με δίποντο θα μειώσει σε 32-41, ο Πιπέρος θα απαντήσει με σουτ μέσης απόστασης για το 32-43, όμως οι Coffeewaukee Bugs θα καταφέρουν να μειώσουν με τρίποντο του Πετρέλλη και δίποντο του Μακρή σε 37-43. Στη συνέχεια, ο Μαργαρίτης Κ. με δίποντο θα κάνει το 37-45, ο Σολδάτος με τον ίδιο τρόπο το 39-45 και ο Πιπέρος με τρίποντο το 39-48. Εκεί, ο Αντωνίου με δίποντο θα κάνει το 41-48, ενώ 3 σερί δίποντα των Walkers θα ανοίξουν τη διαφορά στους 13 για το 41-54. Το τελικό 43-54 θα διαμορφώσει με lay up ο Αντωνίου, με τους Walkers να φεύγουν από το κλειστό του Πολυκλαδικού με το ροζ φύλλο στις αποσκευές τους.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Χρήστος Μποτσάκος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 12 πόντους με 14 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 7 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 29 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Μποτσάκου από τους Walkers ξεχώρισε και ο Σιώτας, με τον Πιπέρο να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Coffeewaukee Bugs σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Πετρέλλης και ο Αντωνίου.