11.1%
50.0%
19.2%
6.3%

Από το ξεκίνημα του ματς οι Cringers μπήκαν πολύ δυνατά, πήραν ένα μικρό προβάδισμα το οποίο όλο και μεγάλωνε στην πορεία του παιχνιδιού, για να φτάσουν στην άνετη επικράτηση επί των Jackal Trotters με 27-43 και να συνεχίσουν το αήττητο τους και στην τρίτη αγωνιστική. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Οικονόμου με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Cringers μπήκαν με 0-9 σερί των Οικονόμου και Τσιμπούκη, 7-9 με απάντηση των Πετούση και Αργυρίου και δύο βολές του Φραγκισκάτου για το τελικό 7-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Χοτόβα μείωσε σε 9-11, 9-16 οι Τσιμπούκης και Καρύκας με 0-5 σερί, 11-16 με καλάθι του Μπαζιώτη, 11-24 με 0-8 σερί οι Γιαννακούλιας, Θοδωρής Μποτσάκος, Μπαμπανιώτης και Οικονόμου, 13-24 με δύο βολές του Πετούση και γκολ φάουλ από τον Οικονόμου για το τελικό 13-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ταμπάκος μείωσε σε 15-27, 15-29 ο Καρύκας, 17-29 με απάντηση του Τουμάση, 17-33 με ένα καλάθι του Γιαννακούλια και ένα του Κουτσιλιέρη, 20-33 με ένα καλάθι του Ακαρέπη και μια βολή του Αργυρίου και απάντηση των Cringers με ωραίο drive του Φραγκισκάτου για το τελικό 20-35 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μπαζιώτης έβαλε μια βολή για το 21-35, ο Μποτσάκος απάντησε με 4 δικούς του πόντους για το 21-39, 23-39 ο Μπράνης, 23-43 με ένα καλάθι του Γιαννακούλια και ένα του Καρύκα και δύο συνεχόμενα καλάθια του Κακκαβά για το τελικό 27-43 του παιχνιδιού.

Για τους Cringers, πέρα από τον Οικονόμου, πολύ καλό ματς έκανε και ο Γιαννακούλιας με 6 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 7 κλεψίματα. Για τους Jackal Trotters ξεχώρισε ο Δημήτρης Πετούσης με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.