23.5%
64.3%
25.5%
15.8%

Νίκη για Desperado με.. άρωμα western έναντι στους 6 μαχητές των Ατάλαντων όπου έμειναν στον αγώνα μέχρι και την τρίτη περίοδο. Το ματς είχε συνεχείς εναλλαγές στο σκορ χωρίς ξεκάθαρο πρωταγωνιστή αφού και οι δυο ομάδες είχαν εξουδετερώσει τα όπλα η μια της άλλης.
Δυνατό ξεκίνημα στην πρώτη περίοδο έκανε ο Ξυγκάκης για τους Ατάλαντους όπου και τους κράτησε το αρχικό προβάδισμα μια με το 4-9 και μετά με το 7-11. Εν συνεχεία ο Μεντζέλος με τον Κυριαθόπουλο κράτησαν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ παρά τις προσπάθειες των Μαρκοπουλιώτη και Σεφέρη από τους Desperado να μπουν μπροστά, με σκορ πρώτης περιόδου 14-15. Η δεύτερη περίοδος είχε άλλο χαρακτήρα καθώς ο Σεφέρης αποφάσισε να πάρει την κατάσταση στα χέρια του και με 5 συνεχομένους πόντους (1 βολή, 2 δίποντα) έκανε την ανατροπή και το 19-15 με τον Κριτηκό να κάνει το 21-15. Για άλλη μια φορά όμως Ξυγκάκης και Μεντζέλος κράτησαν την ομάδα στο ύψος της και μάζεψαν λίγο το αποτέλεσμα κάνοντας το σκορ του πρώτου ημιχρόνου 25-20 και βρισκόμενοι πλέον 5 πόντους πίσω στο σκορ.
Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Σεφέρης με τον Καραλή έφτασαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό και έκαναν το 30-20 υπέρ των Desperado. Εκεί όμως ήταν τα πρωτοπαλίκαρα των Ατάλαντων, ο Ξυγκάκης με τον Μεντζέλο με καταπληκτικές προσπάθειες σχημάτισαν ένα αχτύπητο δίδυμο και έβαλαν 12 σερί πόντους χωρίς να αφήνουν χώρο και χρόνο στους αντιπάλους τους να ‘τραβήξουν περίστροφο’ και πέρασαν μπροστά με 30-32. Οι Desperado όμως δεν φάνηκαν να είχαν πει την τελευταία τους λέξη καθώς κατάφεραν να πάρουν για άλλη μια φορά τα ινία του αγώνα και να κλείσουν την περίοδο όντας μπροστά στο σκορ με 40-37. Στην τέταρτη περίοδο μίλησε η κούραση για τους Ατάλαντους και κάπου στην μέση του χρόνου, ο Σεφέρης έβαλε ξανά τα πιστόλια μπροστά στο συν δέκα και ο Πουσπουρίκας κλείδωσε την νίκη τους φτάνοντας την διαφορά στο μέγιστο και τους 16 πόντους. Κάπου εκεί κατάλαβαν και οι δυο ομάδες ότι το παιχνίδι είχε κριθεί καθώς δεν απέμενε χρόνος στον πίνακα, με το παιχνίδι να λήγει 58-42.
MVP του αγώνα ο Σεφέρης με 22 πόντους, 5 ασσίστ και 6 κλεψίματα. Πολύ καλοί επίσης για τους Desperado ο Κρητικός και ο Μαρκοπουλιώτης με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 8 πόντους, 11 ριμπαουντ,3 ασσίστ και 1 κλέψιμο αντίστοιχα.
Για τους Ατάλαντους πολύ καλοί ήταν οι Ξυγκάκης(DOUBLE-DOUBLE) και Μεντζέλος με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασσίστ, 4 κλεψίματα και 14 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασσίστ αντιστοίχως.