0%
0%
0%
0%

Με νίκη μπήκαν οι Desperado στο Championship, επικρατώντας με 43-52 των Serden B.C..

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους νικητές που με τον Μαρκοπουλιωτη και τον Κρητικό μπήκαν με 2-9 στο ματς. Ο Σερβενες απάντησε για το 5-9, με τον κρητικό να κλείνει το δεκάλεπτο στο 5-12. Στη 2η περίοδο ο Μαρκοπουλιωτης με τον Πουσπουρικα και τον Σεφερη έφεραν τους Desperado ως το 6-18, για να απαντήσουν ο Μιχαλαριας με τον Σερβενε και τον Παλατζα για το 13-18. Ο Παλατζας με τον Μποκαρη μείωσαν και σε 17-20 λίγο μετά, με τον Σεφερη και τον Κρητικο να απαντούν για το 17-26. Ο Γεωργιτσης με τον Αρσενικο και τον Σερβενε έφεραν το ματς στον πόντο, 25-26, με τον Κρητικό να κρατά τους Desperado μπροστά, αλλά τον Γεωργιτση να κλείνει το ημίχρονο στο 28-28. Στην επανάληψη ο Παλατζας σκόραρε για το πρώτο προβάδισμα της ομάδας του, 30-28, με τον Μαρκοπουλιωτη να απαντά για το 30-31. Ο Μιχαλαριας ξανάβαλε τους Serden B.C. μπροστά, με τον Σεφερη και τον Κρητικό να φέρνουν τον αγώνα στο 32-36. Ο Μιχαλαριας με τον Παλατζα έγραψαν το 36-36, για να σκοράρει ο Εμμαουηλίδης για το 36-39 και να κλείσει την περίοδο ο Σεφερης στο 36-41. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Παλατζας μείωσε σε 38-41, για να απαντήσουν ο Πουσπουρικας με τον Μαρκοπουλιωτη και τον Σεφερη για το 38-49. Ο Παλατζας έφερε το ματς στους 9, αλλά ο Σαγος απάντησε για το 40-51, με την αναμέτρηση να κλείνει από Γεωργιτση και Σεφερη στο 43-52.

Τα λάθη ήταν 21-12, τα κλεψίματα 7-15 και οι ασίστ 7-11. Στα ριμπάουντ οι Desperado είχαν τον έλεγχο, 42-55 με 7-21 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/19 τρίποντα και τους Serden B.C. 4/21. Στα δίποντα οι Serden B.C. είχαν 34% και οι Desperado 24%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κρητικος είχε 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μαρκοπουλιωτης 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σεφερης 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα. Για τους Serden B.C. ο Παλατζας είχε 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Σερβενες 11 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γεωργιτσης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ.