14.3%
54.5%
33.3%
18.2%

Desperado vs Airball B.C 49-58.Οι Airball B.C κλείδωσαν την νίκη στο 3ο δεκάλεπτο 34-47 και πέτυχαν την 5η σερί νίκη τους. Με πολλές απουσίες οι Desperado,μόλις 6 παίχτες, έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι το 3ο δεκάλεπτο 32-38 (2 λεπτά πριν τελειώσει το δεκάλεπτο).Mvp του αγώνα ο Ζούλης με 13 πόντους, 14ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Μαρκοπουλιώτης για τους Desperado 3-0.Οι Airball B.C πέρασαν μπροστά στο σκορ με 3-4 ,με λει-απ ο Παπαδοπούλης και με 2/2 βολές ο Καραχρήστος.Με σουτ ο Κρητικός πέτυχε το 5-4 και ο Ζούλης με τρίποντο το 5-7.Ο Μαρκοπουλιώτης με τρίποντο και ο Δερμιτζιώτης με 1/2 βολές έκαναν το 9-7,για να σκοράρει με τρίποντο ο Σταμούλης το 9-10.Ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ πέτυχε το 11-10 και το δεκάλεπτο τελείωσε 11-17 με ντραιβ ο Μουμούρης,ο Μπίκος με σουτ και με Buzzer τρίποντο.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κρητικός μείωσε σε 13-17 για τους Desperado .Ο Μουμούρης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 13-19 για τους Airball B.C. Σκόραρε με ντραιβ ο Μαρκοπουλιώτης το 15-19 και ο Ζούλης με λει-απ το 15-21.Ο Κρητικός με 2/2 βολές πέτυχε το 17-21 .Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 17-29 ,αρχικά ο Μουμούρης με Hook, από το low post και από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Λαγοπόδης και ο Στασινός το λει-απ. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κρητικός και με 1/2 βολές του το σκορ έγινε 20-29.Ο Μπίκος μοίρασε την ασίστ και ο Καραχρήστος πέτυχε το 20-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-31 ,με σουτ ο Μαρκοπουλιώτης, ο Κρητικός ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Καραλής σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σταμούλης με τρίποντο πέτυχε το 26-34 για τους Airball B.C. Ο Κρητικός σκόραρε για τους Desperado με λει-απ το 28-34.Ο Ζούλης με 4 πόντους του έγραψε το 28-38 .Ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ, ο Δερμιτζιώτης και ο Μαρκοπουλιώτης με 1/2 βολές πέτυχαν το 32-38.Ο Καραχρήστος με σουτ από την γωνιά ο το 32-40 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαρκοπουλιώτης το 34-40.Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-47 ,αρχικά ο Λαγοπόδης με 2/2 βολές, λει-απ ο Ζούλης και ξανά ο Ζούλης σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και με 1/2 βολές ο Μουμούρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κρητικός με σουτ το 36-47 για τους Desperado. Ο Παπαδοπούλης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 36-49 για τους Airball B.C. Με ντραιβ ο Κρητικός το 38-49 και ο Μουμούρης και ο Παπαδοπούλης πέτυχαν το 38-53.Ο Εμμανουηλίδης με τρίποντο και ο Κρητικός με 2/2 βολές μείωσαν σε 43-53.Από το low post σκόραρε ο Λαγοπόδης το 43-55 και ο Κρητικός μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 45-55.Ο Καραχρήστος με 1/2 βολές έκανε το 45-56 και ο Μαρκοπουλιώτης με λει-απ το 47-56.Από το ζωγραφιστό ο Καραχρήστος κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του 47-58 (1:13). Το τελικό 49-58 πέτυχε ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ από την γωνιά .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μουμούρης με 9 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Παπαδοπούλης με 6 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ ,2 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Λαγοπόδης με 8 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαρκοπουλιώτης με 21 πόντους,12 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κρητικός με 21 πόντους,6 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα.