16.7%
50.0%
19.4%
12.0%

Εύκολη νίκη με 30-68 πήραν οι Desperado κόντρα στους Anonymous, έχοντας μεγάλο προβάδισμα από νωρίς. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Σεφέρης με 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο του ματς οι Desperado έδειξαν τα δόντια τους παίρνοντας διψηφια διαφορά από τα πρώτα λεπτά. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-10 από Σεφέρη και Κρητικό. Ο Κωνσταντινίδης έσπασε το σερί βάζοντας μια βολή για το 1-10, με τον Σαλιμένο να γράφει το 1-12 λίγο αργότερα. Ένα 4-0 από Μαλαθουνη και Βλάχο έριξε τη διαφορά στους 7(5-12),όμως ο Καραλής δεν επέτρεψε να πέσει άλλο η διαφορά και σκοραροντας δύο πόντους ανέβασε πάλι στο +9 τους Desperado (5-14). Ο Βλάχος μείωσε και πάλι στους 7(7-14). Μέχρι το τέλος της περιόδου οι Desperado έτρεξαν ένα 0-5 με τους Σεφέρη, Κρητικό και Καραλή για το τελικό 7-19.

Στη δεύτερη περίοδο ο καλός ρυθμός των Desperado συνεχίστηκε με αποτέλεσμα να “καθαρισουν” ουσιαστικά το ματς από το ημίχρονο. Με 0-7 ξεκίνησε η περίοδος από Πουσπουρικά, Σεφέρη, Σαλιμένο και Κρητικό για το 7-26. Ακολούθησε ένα 5-0 από τον Μαλαθούνη για το 12-26, με τους Desperado να γράφουν το 12-28 λίγο αργότερα. Ο Βλάχος μείωσε σε 14-28, με τον Σεφέρη να γράφει το 14-31. Το 16-31 το σημείωσε ο Δάσκαλος, με τους Πουσπουρικά και Σαλιμένο να γράφουν το 16-35. Ο Μαλαθουνης μείωσε σε 18-35 και ο Σαλιμένος έγραψε το τελικό 18-37 του ημιχρόνου.

Στη τρίτη περίοδο οι Desperado επνιξαν ακόμη περισσότερο τους Anonymous, οι οποίοι σκοραραν μόνο 4 πόντους. Ο Βλάχος έγραψε το 20-37, για να ακολουθήσει ένα 0-10 από τους Σεφέρη, Σαλιμένο και Μαρκουλη για το 20-47. Σε 22-47 μείωσε ο Κασιώτης, για να απαντήσει και να γράψει το τελικό 22-49 του δεκαλέπτου ο Μάρκουλης.

Στην τελευταία περίοδο τα πράγματα ήταν καθαρά διαδικαστικα, με τους Desperado να παίρνουν μια πολύ άνετη νίκη. Ένα 0-6 από Σαλιμένο και Κρητικό πήγε το σκορ στο 22-55. Ο Μητρέλλος μείωσε σε 25-55, για να ακολουθήσει ακόμη ένα 0-8 από Σεφέρη, Κρητικό και Καραλή για το 25-63. Σε 28-63 μείωσε ο Μαλαθούνης. Το 28-65 γράφτηκε από τον Καραλή, ο Μητρέλλος απάντησε (30-65) και ο Σεφέρης έγραψε το τελικό 30-68 του αγώνα.

Πέρα από τον Σεφέρη πολύ καλό ματς έκαναν και οι Κρητικός και Σαλιμένος. Για τους Anonymous οι Μαλαθούνης και Βλάχος ξεχώρισαν.