13.6%
87.5%
56.0%
23.3%

Desperado vs B.C. Abla 48-84.Οι B.C. Abla είχαν ένα ήσυχο και εύκολο βράδυ απέναντι στους Desperado, που άντεξαν μέχρι το ημίχρονο οι 5 παίχτες τους που εμφανίστηκαν στο παρκέ. Mvp του παιχνιδιού ο εκπληκτικός  Μητσόπουλος με 31 πόντους,9 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς άρχισε με τον Μακρή να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού 0-2 για τους Abla. Οι Desperado πέρασαν μπροστά στο σκορ με 4-2 με coast to coast και ντραιβ ο Σεφέρης. Ο Μακρής με 3/3 βολές έκανε το 4-5 και ο Καραλής Αριστείδης με 4 πόντους του από σουτ πέτυχε το 8-5.Ο Μητσόπουλος με σουτ από το High post και με ντραιβ πέτυχε το 8-9 και ο Σεφέρης με 1/2 βολές ισοφάρισε 9-9.Ο Μπελεχάκης με τρίποντο και ο Κιρίτσος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 9-14.Ο Σεφέρης με 1/2 βολές το 10-14 και ο Μητσόπουλος με σουτ από το High post το 10-16.Ο Σεφέρης με 1/2 βολές και καλάθι από ντραιβ και ο Καραλής Αριστείδης με 1/2 βολές μείωσαν σε 14 – 16.Ο Μακρής με σουτ πέτυχε το 14-18 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-18,με τον Σεφέρη να σκοράρει με λει-απ .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κιρίτσος με τρίποντο και ο Μητσόπουλος με έγραψαν το 16-23 για τους Abla .Ο Σεφέρης με 1/2 βολές και ο Καραλής Στάθης με τρίποντο μείωσαν σε 20-23 για τους Desperado. Ο Ορνεράκης με 2/2 βολές και τρίποντο πέτυχε το 20-28 και ο Καραλής Στάθης με τρίποντο και ο Σεφέρης με λει-απ μείωσαν σε 25-28.Ο Μακρής με 1/2 βολές το 25-29 και ο Στέφας με σουτ το 27-29.Με σερί 0-7 οι Abla ξέφυγαν στο σκορ με 27-36,με γκολ φάουλ, καλάθι από το ζωγραφιστό και με Hook ο τρομερός Μητσόπουλος. Ο Καραλής Αριστείδης με καλάθι από το ζωγραφιστό έκανε το 29-36 και το δεκάλεπτο τελείωσε με λει-απ ο Μητσόπουλος 29-38.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καραλής Αριστείδης με καλάθι με σουτ έκανε το 31 -38 για τους Desperado.Με σερί 0-10 οι Abla ξέφυγαν στο σκορ με 31-48 ,με τον Μητσόπουλος να πετυχαίνει 4 πόντους και ο Μακρής άλλους 6. Ο Στέφας με τρίποντο έκανε το 34-48 και ο Κιρίτσος με τρίποντο και με λει-απ το 34-53.Ο Καραλής Αριστείδης με Hook το 36-53 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-59, ο Μητσόπουλος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ,σουτ ο Μακρής και με floater ο Μητσόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σεφέρης με 1/2 βολές έκανε το 37-59 για τους Desperado. Οι Abla έκαναν το 37-61 με σκόρερ τον Παντρευτάκη.Ο Σεφέρης με ντραιβ έκανε το 39-61 και ο Μητσόπουλος με Hook , ο Μπελεχάκης με τρίποντο και ο Μητσόπουλος απο το ζωγραφιστό πέτυχαν το 39-68.Ο Σεφέρης με ντραιβ το 41 -68 και ο Ορνεράκης με τρίποντο, ο Μητσόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μακρής με σουτ σκόραραν το 41-75.Ο Σεφέρης στις βολές 1/2 για το 42-75 και ο Μακρής σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 42-77.Ο Σεφέρης με 4 πόντους του το 46-77 και ο Σωτηρόπουλος και ο Μακρής έγραψαν το 46-81.Ο Σεφέρης έκανε το 48-81 και το τελικό σκορ 48-84 έγραψε ο Μπελεχάκης με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μακρής με 22 πόντους,και 9 ριμπάουντ και ο Μπελεχάκης με 9 πόντους ,7 ριμπάουντ ,7 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καραλής Στάθης με 6 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Σεφέρης με 26 πόντους,3 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 5 κλεψίματα.