0%
0%
0%
0%

Οι Desperado κέρδισαν τους Drafts με 42-55 για να κάνουν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν, ελέγχοντας το ματς μετά τα μισά της 2ης περιόδου και μην επιτρέποντας στους αντιπάλους τους να μειώσουν κάτω από τους 10 πόντους στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους νικητές από τον Κρητικο, για να απαντήσουν ο Τουσης με τον Πετρου για το 6-6. Ο Κρητικος με τον Μαρκοπουλιωτη έφεραν τους Desperado στο 6-12, για να μειώσει ο Μπιθας. Ο Σεφερης έγραψε το 9-14, με τον Φλουδα να απαντά και τον Κρητικο να σκοράρει για το 11-16 στο τέλος της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τουσης μείωσε σε 13-16, με τον Σεφερη και τον Διαμαντη να απαντούν για το 13-20. Ο Πέτρου απάντησε, αλλά οΣαλημενος με τον Σεφερη έφεραν την ομάδα τους στο 16-25. Ο Φλουδας μείωσε σε 18-25 και 21-27 λίγο μετά, αλλά από τον Καραλη και τον Κρητικό το ημίχρονο έκλεισε στο 21-31. Στην επανάληψη ο Καουνης μείωσε σε 23-31, με τον Σεφερη και τον Μαρκοπουλιωτη να απαντούν για το 23-36. Ο Καουνης και πάλι έριξε για τελευταία φορά τη διαφορά στους 10 πόντους, 26-36, για να έρθουν ο Γιαλελης με τον Κρητικο για το 26-40. Ο Σεφέρης με τον Γιαλελη έκλεισαν την 3η περίοδο στο 28-45, για να μειώσει ο Τουσης στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Σεφερης σκόραρε για το 30-47, με τον Μπιθα να φέρνει το ματς στο 34-47. Ο Φλουδας με τον Καουνη σκόραραν για το 38-51 με τον Καραλη να απαντά στο ενδιάμεσο, για να έρθει ο Κρητικός για το 38-55 και να κλείσει το ματς από τον Φλουδα στο 42-55.

Τα λάθη ήταν 4-12, τα κλεψίματα 5-3 και οι ασίστ 8-12. Στα ριμπάουντ οι Desperado είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 38-62 με 10-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/16 τρίποντα και τους Drafts 3/17. Στα δίποντα οι Drafts είχαν 30% και οι Desperado 40%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κρητικος είχε 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Σεφερης 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Καραλης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μαρκοπουλιωτης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Drafts ο Φλουδας είχε 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Πετρου 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μπιθας 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Καουνης 7 πόντους, 15 ριμπάουντ.