0%
0%
0%
0%

Οι Paranormal Inactivity B.C. κέρδισαν με 26-50 τους Desperado για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν, κρατώντας τους αντιπάλους τους σε 5 εύστοχα σουτ εντός παιδιάς σε ολόκληρο το σαραντάλεπτο!

Το ματς ξεκίνησε με 3-2 για τους Desperado από τον Βαβιζο, με τον Σκουλατο να απαντά. Ο Εμμανουηλιδης έφερε το ματς στο 6-5 για τους Desperado, με τον Σαλημενο να σκοράρει για το 9-5 της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Desperado ανέβασαν τη διαφορά, με τον Μαρκοπουλιωτη και τον Σαλημένο πήγαν ως το 16-7, για να απαντήσει ο Ζορμπας και να έρθει ο Σκουλατος για το 16-15 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, μετά το 17-18, οι Paranormal Inactivity B.C. έτρεξαν 0-9 σερί με τον Μιχελακακη Ν. και τον Βαλεντη για να φτάσουν στο 17-27, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Σαλημενο και Βολακακη στο 19-29. Στην 4η περίοδο ο Σαλημενος σκόραρε για το 21-31, με τον Παγωνα και τον Βολακακη να απαντούν για το 22-39. Με τον Ζορμπα και τον Δεδεδημο οι Paranormal Inactivity B.C. πήγαν στο 23-45 και το 26-50 μετά το τρίποντο του Μαρκοπουλιωτη στο φινάλε.

Τα λάθη ήταν 12-15, τα κλεψίματα 4-8 και οι ασίστ 1-4. Στα ριμπάουντ οι Paranormal Inactivity B.C. είχαν τον έλεγχο, 40-56 με 12-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/27 τρίποντα και τους Desperado 2/18. Στα δίποντα οι Paranormal Inactivity B.C. είχαν 32% και οι Desperado 8%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βολακακης είχε 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Ζορμπας 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Παγωνας 8 πόντους, ο Μιχελακακης Ν. 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Desperado ο Σαλημενος είχε 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Μαρκοπουλιωτης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.