19.0%
47.1%
30.2%
15.8%

Νίκη και 1-0 για τους Desperado απέναντι στους Tomahawks. Για 2 δεκάλεπτα το ματς ήταν πλήρως ισορροπημένο, ωστόσο τα πολλά λάθη των Tomahawks δεν βοήθησαν και έτσι οι Desperado me αιχμή του δόρατος τον Κρητικό νίκησαν με 49-63.

Γρήγορο 6-0 για τους Tomahawks με ωραίο καλάθι του Παπακωνσταντίνου. Στο 7ο λεπτό σκόραραν οι Desperado κα με τον Σαλιμένο να σκοράρει μετά από πάσα του Καραλή Α. έγραψαν το 6-5.Ο Κάρλος πάσαρε ωραία σε επαναφορά στον Σάρδη για το 8-5, όμως οι αντίπαλοι έκαναν το 8-9 με ωραίο καλάθι και φάουλ του Κρητικού.  Καλάθι του Μέξα με πλάτη για το 10-9 και νέο ξέσπασμα από τους Tomahawks για το 10-15. Το δεκάλεπτο έκλεισε 13-18 με τρομερό τρίποντο στη λήξη του Σεφέρη.

Ο Σεφέρης ήταν ο τρομερός στα πρώτα λεπτά της 2ης περιόδου με τρίποντο και ωραία πάσα να διαμορφώνει το 13-25. Τρίποντη απάντηση από το Μέξα. Η συνεργασία Σεφέρη-Κρητικού έκανε το 16-29 το τρίποντο του Γώγολου όμως έκανε το σκορ 21-29. Ο Μέξας ήταν εκεί που έπρεπε και με follow έκανε το 25-33 στη λήξη!

Μόλις 8 πόντοι στη συνέχεια από τους Tomahawks οι οποίοι δεν βρήκαν λύσεις και έχασαν την επαφή με το σκορ. Το ωραίο ντράιβ του Κάρλος έκανε το 31-37, ωστόσο ο Κρητικός με τρίποντο και ντράιβ έγραψε το 31-42. Ωραίο ντράιβ από τον Παπακωνσταντίνου που ροκάνισε τη διαφορά , όμως με 2 καλάθι ο Κρητικός έκανε το 46-33 του δεκαλέπτου. Το 2ο μάλιστα έγινε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ήταν buzzer beater.

Ωραίο 6-0 για τους Tomahawksμε τον Παπακωνσταντίνου να σκοράρει τρίποντο και ωραίο ντράιβ. Τρίποντο έβαλε και ο Μαρκοπουλιώτης και λίγο αργότερα ο ίδιος πάικτης έγραψε το 41-54. Ο Κρητικός συνέχισε να σκοράρει για το 42-58 και το 44-69. Το ματς είχε δείξει νικητή, ωστόσο ο Σάρδης πάσαρε ωραία στον Κάρλος για το 47-61. Με δίποντο του Κρητικού έληξε το ματς 49-63.

Ο Κρητικός σημείωσε 29 πόντους και μάζεψε 11 ριμπαόυντ, ενώ ο Σεφέρης είχε  16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Tomahawks o Μέξας έκανε double double με 18 πόντους και 14 ριμπάουντ