23.1%
50.0%
37.9%
11.8%

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ ματς, με τους περσινούς πρωταθλητές να παίρνουν την νίκη 57-56 με 1/2 βολές του Φωτόπουλου 3”2 δευτερόλεπτα και με τον Παπαντωνίου να είναι άστοχος στο τελευταίο σουτ του αγώνα.MVP του αγώνα ο Χριστόπουλος με 12 πόντους,8 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Ο Ζαμπέτης ξεκίνησε ζεστός 2-6 για τους Ζαππατίστας, με τον Χριστόπουλο να έχει μειώσει προσωρινά σε 2-4 για τους Dirtus.Ο Λακιός έκανε το 2-8.Με 2/2 βολές του Τσιλάβη,καλάθι του Καραγιάννη και σουτ του Βρεττού για το 8-8.Ο Μπαρμπερίδης πέτυχε το 8-10 και με τρίποντο του Παπαδόπουλου για το 11-10 για τους Dirtus.Με τον Λακιό να σκοράρει οι Ζαππατίστας πέρασαν μπροστά 13-15.Ο Σαράντου ισοφάρισε 15-15και το δεκάλεπτο τελείωσε 17-17 με σκόρερ αρχικά τον Ζαμπέτη για τους Ζαππατιστας και τον Χριστόπουλο για τους Dirtus.

Δεύτερο δεκάλεπτο και 17-23 για τους Ζαππατίστας με τους Χουλιάρα,Μπαρμπερίδη και τον Γκολέ. Ο Τσιλάβης με 2/2 βολές και ο Καραγιάννης μείωσαν 21-23.Ο Γκολές πέτυχε το 21-25 και ο Δαμίγος από την γωνία για το 23-25.Με βολές ο Γκολές έγραψε το 23-27.Με 8-0 σερί  στο τελευταίο δίλεπτο,με γκολ φάουλ του Βρεττού,τρίποντο του Παπαδημητρίου και με καλάθι στον αιφνιδιασμό του Χριστόπουλου για το 31-27.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δαμίγος για το 33-27 για τους Dirtus,με τον Μπαρμπερίδη να πετυχαίνει το 33-29.Ο Βρεττός με σουτ το 35-29. Ο Λακιός με 4 πόντους έγραψε το 35-33.Τρίποντο του Δαμίγου και το 38-33 ,με τον Λακιό με σουτ το 38-35 για τους Ζαππατίστας.Ο Φωτόπουλος από πάσα του Τσιλάβη για το 40-35,Δαμίγος με 1/2 βολές και ο Σαράντου έγραψαν το 43-35.Το τρίποντο του Παπαντωνίου για το 43-38.Φωτόπουλος και Χριστόπουλος το 46-40.Με βολές ο Σαράντου το 48-41 και το δεκάλεπτο τελείωσε 48-43 με καλάθι του Ράπτη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Θεοδωρόπουλος πέτυχε το 50-43.Με τρίποντο και σουτ  του Ζαμπέτη  και καλάθι από τον Λακιό για το 51-50.Ο Χριστόπουλος και Βρεττός με σουτ για το 55-50.Ο Μπαρμπερίδης με σουτ  για το 55-52. Ο Σαράντου με 1/2 βολές για το 56-52.Ο Λακιός από το ζωγραφιστό για το 56-54 και ο Μπαρμπερίδης από το high post έγραψε το 56-56  0”51 δεύτερα πριν το τέλος.Χαμένα σουτ του Τσιλάβη και του Χριστόπουλου για τους Dirtus.0”27 για το φινάλε ,η κατοχή για τους Ζαππατίστας με τον Μπαρμπερίδη να χάνει το σουτ 0”07,Τσιλάβης το ριμπάουντ,πασά στον Φωτόπουλο και φάουλ.1/2 βολές για το 57-56 με τον Παπαντωνίου να χάνει την ευκαιρία να γίνει ο ήρωας τις ομάδος του με άστοχο τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δαμίγος με 7 πόντους ,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ ,ο Βρεττός με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 κοψίματα, Τσιλάβης 4 πόντους ,6 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Λακιός με 16 πόντους 8 ριμπάουντ και 2 κοψίματα, ο Ζαμπέτης με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ,Μπαρμπερίδης με 11 πόντους ,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γκολές με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.