0%
0%
0%
0%

Η Dirtus Bologna κέρδισε με 82-54 την Bacardi Tel Aviv για να παραμείνει αήττητη στον όμιλο, κλειδώνοντας ταυτόχρονα θέση και στο Α1.

Το ματς ξεκίνησε με 0-5 από τον Μουστακαλη και τον Δενδρινο, για να απαντήσουν ο Παπαδόπουλος με τον Αθηναιο για το 5-5. Ο Μουστακαλης κράτησε την ομάδα του μπροστά και ο Δενδρινος με τον Γοργορονη έγραψαν το 7-12, για να έρθουν ο Ρανης με τον Παπαδόπουλο για το 14-12 της Dirtus Bologna. Ο Δενδρινος έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Bacardi Tel Aviv, με τον Αθηναιο να απαντά και τον Σαραντου να σκοράρει για το 19-17, με τον Μουστακαλη να φέρνει την ομάδα του στο 20-22, για το τελευταίο της προβάδισμα στον αγώνα, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Αθηναιο και τον Σαραντου στο 24-22. Στη 2η περίοδο ο Σαραντου με τον Μπουρμπο έφεραν την Dirtus Bologna στο 28-24, για να απαντήσει ο Δενδρινος. Ο Κεντικελενης με τον Σαραντου σκόραραν και για το 32-26 και για το 34-28, με τον Ρανη να φέρνει το ματς στο 37-28 και το 41-30. Ο Παπαδόπουλος έγραψε το 43-30, με τον Δενδρινο να απαντά και τον Χαλκια να κλείνει το ημίχρονο στο 46-32. Στην επανάληψη ο Δενδρινος με τον Παναγιωτακη μείωσαν σε 48-36 και 50-40, με τον Αθηναιο και τον Παπαδόπουλο να απαντούν για το 55-40. Ο Παππας έγραψε το 58-42, με τον Χαλκια να φέρνει το ματς στο 64-42 και τον Σαραντου να γράφει το 67-44 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Μουστακαλης απάντησε, με τον Παππα και τον 1 να σκοράρουν για το 72-46. Ο Ρανης με τον Αθηναιο έφεραν το ματς στο 76-47, για να απαντήσει ο Γοργορονης. Ο Παπαδόπουλος με τον Πια σκόραραν για το 82-49, για να κλείσει ο αγώνας από Γοργορονη και Δενδρινο στο 82-54.

Τα λάθη ήταν 13-24 στο ματς, τα κλεψίματα 17-7 και οι ασίστ 24-8. Στα ριμπάουντ η Bacardi Tel Aviv είχε τον πρώτο λόγο, 41-44 με 7-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 11/32 τρίποντα και την Bacardi Tel Aviv 3/22. Στα δίποντα η Bacardi Tel Aviv είχε 38% και η Dirtus Bologna 49%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αθηναιος είχε 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Παπαδόπουλος 15 πόντους 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Σαραντου 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ρανης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 6 κλεψίματα, ο Χλκιας 9 πόντους. Για την Bacardi Tel Aviv ο Δενδρινος είχε 22 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Μουστακαλης 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, ο Γοργορονης 11 πόντους, 8 ριμπάουντ.