20.0%
66.7%
19.6%
8.7%

Οι Dirty Dozen κέρδισαν με 67-28 τους Μπίρι Μπίρι για να κλείσουν τον όμιλο στο 8-1 και να πάρουν τη 2η θέση και το εισιτήριο για το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ισοπαλίες στο 2-2 και το 4-4 από τον Μιτζη και τον Μανιατη, για να φέρουν τους Dirty Dozen στο 12-4 ο Μπαρους με τον Τσιλαβη. Ο Χαραλαμπόπουλος απάντησε για το 12-6, με τον Μιτζη και τον Κατσογιαννη να σκοράρουν για το 16-6. Στη 2η περίοδο ο Μιτζης με τον Κατσογιαννη και τον Γρηγοριαδη έφεραν την ομάδα τους στο 27-6, για να σκοράρουν Τσιλαβης και Μπαρους για το 35-6, ολοκληρώνοντας ένα 23-0 για τους Dirty Dozen. Το σερί διέκοψε ο Μπλιθικιωτης, με τον Παπανδρεου να σκοράρει για το 37-11 αλλά το ημίχρονο να κλείνει από Μιτζη και Γρηγοριάδη στο 42-11. Στην επανάληψη ο Παπαζαφυροπουλος έφερε το ματς στο 44-11, με τον Χαραλαμπόπουλο και τον Μανιατη να απαντούν, 44-15. Ο Μανιατης σκόραρε και για το 46-17, με τον Τσιλαβη και τον Κατσογιαννη να γράφουν το 52-17 για τους Dirty Dozen. Ο Μανιατης ήταν που έκλεισε το δεκάλεπτο στο 53-21, με τον Μπαρου και τον Παπαζαφυρόπουλο να σκοράρουν για το 60-21 στην 4η περίοδο. Ο Μανιατης απάντησε για το 60-24 και το 62-26, με τον Μπαρου να γράφει το 65-26 και το ματς να κλείνει από Μανιατη και Παπαζαφυρόπουλο στο 67-28.

Τα λάθη ήταν 24-10 στο ματς, τα κλεψίματα 7-11 και οι ασίστ 24-2. Στα ριμπάουντ οι Dirty Dozen είχαν τον έλεγχο, 69-26 με 13-4 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/15 τρίποντα και τους Μπίρι Μπίρι 2/23. Στα δίποντα οι Μπίρι Μπίρι είχαν 20% και οι Dirty Dozen 47%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μιτζης είχε 21 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Τσιλαβης 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κατσογιαννης 10 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 τάπες, ο Μπαρους 9 πόντους, 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Παπαζαφυρόπουλος 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Γρηγοριαδης 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Μανιατης είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα.