0%
0%
0%
0%

Οι Dirty Dozen κέρδισαν την Τιρινίνι με 61-55 μετά από ένα παιχνίδι που κρίθηκε μετά το 25ο λεπτό του, έχοντας 4 παίκτες με 9 πόντους και άνω στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-5 και 2-7 για την Τιρινίνι από τον Μιχαηλίδη και τον Γιαμαίο, για να απαντήσει ο Τσιλαβης. Ο Μιχαηλίδης έφερε το ματς στο 4-9, με τον Τσιλαβη να μειώνει και πάλι και μαζί με τον Μπαρου να ισοφαρίζουν λίγο αργότερα σε 11-11. Ο Μιχαηλίδης ήταν που έφερε την ομάδα του στο 11-15, για να μειώσει ο Γρηγοριάδης και να κλείσει ο Γιαμαίος το δεκάλεπτο στο 13-17. Στη 2η περίοδο ο Παντελής σκόραρε για το 13-20, με τον Βογιατζη να απαντά και τον Παπαζαφυρόπουλο να φέρνει το ματς στο 17-21. Ο Παντελής με τον Σαρικάκη σκόραραν από μακριά για το 17-27, με τους Dirty Dozen να απαντούν και με τον Τσιλαβ, τον Παπαζαφυρόπουλο και τον Καπελη να κλείνουν το ημίχρονο στο 25-28. Στην επανάληψη ο Βογιατζης σκόραρε για το 27-28, με τον Μιχαηλίδη και τον Κοτσαμπα να απαντούν, 29-33. Ο Παπαζαφυρόπουλος με τον Τσιλάβη και τον Βογιατζη ήταν που έβαλαν μπροστά την ομάδα τους, 35-33, με τον Σαρικάκη να απαντά για το 35-36 στο τελευταίο προβάδισμα της Τιρινίνι στο ματς. Ο Παπαζαφυρόπουλος με τον Τσιλάβη και τον Βογιατζή ήταν και πάλι εκεί για το 41-36, με τον Γιαμαίο και τον Κοτσαμπα να μειώνουν σε 43-41, για να κλείσουν Τσιλαβης και Καπελης το δεκάλεπτο στο 50-42. Στην 4η περίοδο ο Γρηγοριαδης έφερε την ομάδα του στο 52-42, με τον Κοτσαμπα να απαντά. Ο Τσιλαβης με τον Παπαζαφυρόπουλο σκόραραν για το 56-46, με τον Κοτσαμπα και τον Μιχαηλίδη να απαντούν για το 56-50. Ο Παπαζαφυρόπουλος ήταν εκεί για το 59-50, με τον Μιχαηλίδη και τον Κοτσαμπα να μειώνουν σε 59-55, αλλά τον Παπαζαφυρόπουλο και πάλι να σκοράρει για το 61-55 της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 9-10 στο ματς, τα κλεψίματα 6-9 και οι ασίστ 8-9. Στα ριμπάουντ η Τιρινίνι είχε τον έλεγχο, 30-35 με 3-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/11 τρίποντα και την Τιρινίνι 4/19. Στα δίποντα η Τιρινίνι είχε 43% και οι Dirty Dozen 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσιλάβης είχε 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Βογιατζης 13 πόντους, ο Παπαζαφυρόπουλος 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Καπελης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για την Τιρινίνι ο Μιχαηλίδης είχε 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κοτσαμπας 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Παντελής 8 πόντους, ο Σαρικάκης 7 πόντους.