0%
0%
0%
0%

Οι Dirty Dozen κέρδισαν τους Underdogs με 55-39 για να ανέβουν στο 6-1 πλησιάζοντας ακόμα πιο πολύ στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-12 για τους Underdogs από τον Βαμβακα, τον Τσικνακο και τον Ντζιλεπη, για να μειώσει ο Τσιλαβης για το 5-13 στην περίοδο. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Βογιατζης έγραψε το 7-13, με τον Ζηση να απαντά για το 8-19. Ο Τσιλαβης με τον Καπελη έφεραν το ματς στο 14-19, με τον Ζηση να σκοράρει για το 14-22, πριν έρθουν ο Καπελης με τον Γρηγοριαδη για το 20-22. Ο Ζησης κράτησε την ομάδα του μπροστά, ο Γρηγοριαδης μείωσε, με τον Βογιατζη να σκοράρει για το 24-25, πριν κλείσει ο Τσικνακος το ημίχρονο στο 24-27. Στην επανάληψη ο Μιτζης μείωσε σε 26-27 για να έρθει ο Μπαρους για το 29-27 της ομάδας του στο πρώτο της προβάδισμα, πριν ο Τσιλαβης με τον Μιτζη σκοράρουν για το 33-27 και ο Καπελης φέρει το ματς στο 36-27. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Βαμβακα στο 36-29 με τον Ντζιλεπη να σκοράρει για το 36-32 στην 4η περίοδο. Ο Γρηγοριαδης με τον Μιτζη απάντησαν, ο Μπαρους με τον Βογιατζη και τον Καπελη ολοκλήρωσαν ένα 11-0 για τους Dirty Dozen, 47-32. Ο Ντζιλεπης διέκοψε το σερί, αλλά ο Βογιατζης έγραψε το 51-35 της ομάδας του και ο Μπαρους με τον Μιτζη το 55-37, πριν κλείσει το ματς ο Ιλι.

Τα λάθη ήταν 11-18, τα κλεψίματα 15-3 και οι ασίστ 18-4. Στα ριμπάουντ οι Dirty Dozen είχαν τον έλεγχο, 47-38 με 14-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/27 τρίποντα και τους Underdogs 7/21. Στα δίποντα οι Dirty Dozen είχαν 43% και οι Underdogs 19%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βογιατζης είχε 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καπελης 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Τσιλαβης 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μιτζης 8 πόντους, 15 ριμπάουντ, ο Γρηγοριαδης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Μπαρους 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες. Για τους Underdogs ο Ντζιλεπης είχε 12 πόντους, ο Ζησης 9 πόντους, ο Βαμβακας 9 πόντους, 4 ριμπάουντ.