17.4%
40.0%
29.8%
23.1%

Drafts vs Ακαδημίες Red-Dicolo 40-45. Οι περσινοί πρωταθλητές επέστρεψαν στις νίκες με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο ,όπου δέχτηκαν μόνο 2 πόντους από βολές (3:29)πριν το φινάλε και πέτυχαν 13 πόντους .MVP του αγώνα ο Χαχάμης Ανδρέας με 10 πόντους,17 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το πρώτο δεκάλεπτο και ο Ζώης έγραψε το 0-4 για τις Ακαδημίες Red-Dicolo.Ο Τάγαρης με λει-απ έκανα το 2-4 για τους Drafts .Με hook ο Χαχάμης Ανδρέας για το 2-6.Ο Καούνης και ο Σιώκης ισοφάρισαν 6-6.Με λει-απ ο Χαχάμης Ανδρέας και ο Ζώης με 1/2 βολές πέτυχαν το 6-8.Μείωσε σε 8-9 ο Σιώκης με λει-απ για να σκοράρει με ντράιβ ο Τριανταφύλλου το 8-11.Ξανά σκόραρε ο Σιώκης για το 10-11,με τον  Χαχάμη Βασίλη να γράφει το 10-13.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-13 με σουτ ο Σιώκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τριανταφύλλου με coast to coast και ο Ιορδανίδης με λει-απ πέτυχαν το 12-17 για τις Ακαδημίες Red-Dicolo.Μ ε 1/2 βολές ο Καούνης για το 13-17 για τους Drafts .Με σουτ ο Μακρής έγραψε το 13-19.Με coast to coast ο Τάγαρης για το 15-19.Ο Χαχάμης Βασίλης με τρίποντο για το 15-22, με τον Φλούδα να μειώνει με διαδοχικά  σουτ  σε 19-22.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-26 με 2/2 βολές και λει-απ ο Χαχάμης Ανδρέας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τάγαρης με τρίποντο για το 22-26 για τους Drafts .Ο Χαχάμης Βασίλης με σουτ και με 1/2 βολές ο Τριανταφύλλου  για το 22-29 για τις Ακαδημίες Red-Dicolo.Με 10-0 σερί το σκορ έγινε 32-29 αρχικά  ο Τάγαρης με τρίποντο ,με 4 πόντους ο Πέτρου και με τρίποντο ο Κολοβός.Ο Χαχάμης Ανδρέας με 1/2 βολές για το 32-30 και με 1/2 βολές ο Καούνης για το 33-30.Με λει-απ ο Ζώης μείωσε σε 33-32 και το δεκάλεπτο τελείωσε 38-32 με τρίποντο ο Ζαχαρόπουλος και με καλάθι ο Τούσης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ που πήρε.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Ακαδημίες Red-Dicolo με σερί 0-12 πέτυχαν το 38-44 με τον Χαχάμη Βασίλη να σκοράρει 7 συνεχόμενους πόντους 2/4 βολές ,τρίποντο και λει-απ,και το τρίποντο του Αντωνίου.Οι Drafts σκόραραν με 2/2 βολές με τον Ανδρεόπουλο το 39-42 ,(3:29)πριν το φινάλε.Το τελικό 40-45 έγραψαν ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Τριανταφύλλου και  με 1/2 βολές ο Χαχάμης Ανδρέας.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα  ο Χαχάμης Βασίλης με 14 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Τριανταφύλλου με 7 πόντους,7 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τάγαρης με 10 πόντους,4 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα. ο   Καούνης με 4 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Σιώκης με 8 πόντους και 4 ριμπάουντ.