0%
0%
0%
0%

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν τους Drafts με 55-63 για να κλείσουν τον όμιλο στο 7-2 και τη 2η θέση της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-4 για τους νικητές από Γαβρίδη και Γραψα, με τον 2ο να τους πηγαίνει στο 3-8. Ο Κολοβος Θ. με τον Ταγαρη μείωσαν σε 7-8, με τον Γράψα να απαντά ως το 9-12 και τον Ταγαρη να κλείνει την περίοδο στο 11-12. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Σιωκης έβαλε την ομάδα του μπροστά, με τον Ζαχαροπουλο και τον Φλουδα να σκοράρουν για το 19-14. Ο Γραψας με τον Πανδη απάντησαν για το 19-20, για να σκοράρουν ο Τουσης με τον Πετρου για το 23-22, πριν κλείσει ο Δημητρίου το ημίχρονο στο 23-24. Στην επανάληψη ο Ζαχαρόπουλος και ο Ταγαρης έβαλαν μπροστά τους Drafts, 28-24, για να σκοράρει ο Σιωκης για το 30-26. Ο Γραψας με τον Διαμαντόπουλο ισοφάρισαν, ο Πανδής σκόραρε για το 32-33, για να γράψει ο Γαβριδης το 32-35. Ο Πανδής με τον Διαμαντόπουλο ήταν που έφεραν την ομάδα τους στο 34-44 στο τέλος της 3ης περιόδου, με τον Γραψα να γράφει το 34-47 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Κολοβος Η. μείωσε, με τον Κολοβο Θ. να φέρνει το ματς στο 39-49 λίγο μετά. Ο ίδιος έγραψε το 42-51, με τον Δημητρίου να απαντά και τον Πανδή να γράφει το 42-55. Οι Drafts μείωσαν σε 45-56, με τον Γραψα να σκοράρει για το 45-59, πριν έρθουν ο Πετρου με τον Ζαχαρόπουλο για να μειώσουν με ένα σερί 10-0 σε 55-59. Ο Βανας με βολές έφερε την ομάδα του στο 55-61, για να κλείσει ο Γαβριδης το ματς στο 55-63.

Τα λάθη ήταν 8-12 στο ματς, τα κλεψίματα 9-8 και οι ασίστ 10-13. Στα ριμπάουντ οι Drafts είχαν τον έλεγχο, 46-39 με 18-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 0/15 τρίποντα και τους Drafts 3/20. Στα δίποντα οι Στιγκιντριακοί είχαν 54% και οι Drafts 33%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γραψας είχε 26 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Πανδης 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Drafts ο Ταγαρης είχε 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Κολοβος 11 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Πετρου 9 πόντους, 9 ριμπάουντ.