0%
0%
0%
0%

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν τους Drafts για να πάνε στο 5-0 και να κάνουν ένα ακόμα βήμα για το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-4 για τους νικητές από τον Τραχανη και τον Τσαφαντάκη, για να απαντήσει ο Ζαχαρόπουλος. Ο Καλεμης ήταν που έκλεισε το δεκάλεπτο στο 5-8 για την ομάδα του, με τον ίδιο να γράφει το 5-10 στη 2η περίοδο. Ο Κολοβος Θ. μείωσε, με τον Παρλαβαντζα και τον Δημογιωργα να απαντούν για το 7-17 της ομάδας τους. Μετά το καλάθι του Καουνη, ο Καλεμης έφερε τους Τριπόντιους στο 9-20 και το 11-22, για να κλείσει από τον Κολοβο Η. το ημίχρονο στο 15-22. Στην επανάληψη ο ίδιος σκόραρε και για το 18-22, με τον Παρλαβαντζα να απαντά. Ο Ζαχαρόπουλος με τον Φλουδα έφεραν τους Drafts ως το 23-25, με τον Καουνη να σκοράρει το 25-27. Ο Φαλελακης απάντησε, με τον Καλεμη και τον Δεδεμαδη να κλείνουν την 3η περίοδο στο 26-36. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Παρλαβαντζας έφερε το ματς στο 28-41, με τον Σπινο και τον Τουση να απαντούν, 32-41. Ο Παρλαβαντζας σκόραρε και πάλι, 32-43, με τους Drafts να πλησιάζουν με τον Ζαχαρόπουλο και τον Σπινο σε 38-43, για να κλείσει το ματς ο Παρλαβαντζας στο 38-47.

Τα λάθη ήταν 15-11 στο ματς, τα κλεψίματα 10-8 και οι ασίστ 5-10. Στα ριμπάουντ οι Τριπόντιοι είχαν τον πρώτο λόγο, 40-44 με 10-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/17 τρίποντα και τους Drafts 5/18. Στα δίποντα οι Drafts είχαν 27% και οι Τριπόντιοι 36%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παρλαβαντζας είχε 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Καλεμης 9 πόντους, 12 ριμπάουντ. Για τους Drafts ο Ζαχαρόπουλος είχε 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Κολοβος Η. 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.