0%
0%
0%
0%

Οι Angels κέρδισαν τους Drafts με 51-45 σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό του, για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν πίσω από τους 18 πόντους και τα 15 ριμπάουντ του Ποντικού.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 7-2 για τους νικητές από τον Κεφαλα και τον Μεσκουση, για να απαντήσει ο Κολοβος Η.. Ο ίδιος έφερε το ματς στο 9-7, για να σκοράρει ο Στεργίου για το 12-7 και να κλείσει η περίοδος από τον Φλουδα στο 12-9. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ταγαρης μείωσε σε 12-11, με τον Ποντικο και τον Κεφαλα να απαντούν για το 17-11. Ο Κακομανωλης ήταν που με τον Γιαννουλη έφεραν τους Angels στο 21-13, για να γράψει ο πρώτος και το 23-15 λίγο μετά. Οι Drafts μείωσαν σε 24-22 με τον Κολοβο Θ. για να κλείσει ο Ποντικός το ημίχρονο, 25-22. Στην επανάληψη ο Γιαννουλης έφερε το ματς στο 27-23, με τον Σελεπε να απαντά. Οι Drafts προσπέρασαν με τον Ζαχαρόπουλο και τον Ταγαρη, 29-30, αλλά ο Ποντικος ήταν που έφερε την ομάδα του στο 36-32. Οι Drafts ισοφάρισαν σε 36-36 με τον Ταγαρη στο 4ο δεκάλεπτο, για να τους βάλει μπροστά ο Φλουδας. Ο Στεργιου ήταν που με τον Ποντικο έγραψαν το 47-38 με σερί 11-0, με τον Καουνη και τον Κολοβο Η. να μειώνουν σε 47-42, για να γράψει ο Ζαχαρόπουλος το 49-45, αλλά με βολές του Μεσκουση στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα οι Angels πήραν το ροζ φύλλο.

Τα λάθη ήταν 8-11 στο ματς, τα κλεψίματα 10-5 και οι ασίστ 12-12. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 37-36 με 12-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/11 τρίποντα και τους Drafts 4/19. Στα δίποντα οι Angels είχαν 35% και οι Drafts 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ποντικος είχε 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μεσκουσης 13 πόντους, 4 ασίστ. Για τους Drafts ο Ταγαρης είχε 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κολοβος Θ. 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Κολοβος Η. 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ζαχαρόπουλος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καουνης 6 πόντους, 14 ριμπάουντ.