25.0%
30.0%
42.9%
23.5%

Οι HPV νίκησαν τους Drafts, οι οποίοι ήταν εξαφανισμένοι στην τέταρτη περίοδο του ματς, με 57-48. MVP ήταν ο Γιώργος Σπυρόπουλος ο οποίος είχε 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Η πρώτη περίοδος ήταν αναγνωριστικη για τις δύο ομάδες. Ζέρβας και Σταμου έκαναν το 4-0 στο ματς. Ο Τουσης μείωσε λίγο αργότερα σε 4-2. Ο Σπυρόπουλος βάζοντας ένα τρίποντο έκανε το 7-2 όμως δε αυτό απάντησε άμεσα ο Αλεξόπουλος για το 7-5. Το 9-5 έγινε από τον Σταμου, με τον Ταγαρη να απαντάει για το 9-7. Το τελικό 11-9 της περιόδου σημειώθηκε από τον Καρμοίρη και τον Γκιόκα αντίστοιχα για τις δύο πλευρές.

Η Δεύτερη περίοδος ήταν καταπληκτική για τους HPV. Μπορεί να δέχτηκαν τρεις πόντους με τους οποίους βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 11-12 όμως απάντησαν με ένα 9-0 σερί(20-12) με τους Σπυρόπουλο, Στάμου, Καρμοίρη και Ντόλιο να είναι ασταμάτητοι. Ο Σιώκης μείωσε σε 20-14, όμως ο Σταμου γρήγορα έκανε το 22-14. Γκιόκας και Σιώκης μειωσαν σε 22-19 όμως οι HPV απάντησαν με ένα δικό τους 4-0 από τους Ζέρβα και Ντόλιο(26-19). Ο Σπίνος έκανε το 26-21, για να έρθει ο Καρμοίρης και να σημείωσε το τελικό 28-21 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Drafts γρήγορα ισορροπησαν την κατάσταση. Οι HPV με μια βολή έκαναν το 29-21, αλλά ένα τρίποντο από τον Ζαχαρόπουλο και ένα από τον Γκιόκα έφεραν το σκορ στο 29-27. Ο Ζέρβας έκανε το 31-27, αλλά ο Καουνης και ο Τουρλούκης μειωσαν σε 31-30. Πάλι στους τρεις πήγε τη διαφορά ο Ναούμης, για να έρθει ο Ταγαρης και να να βάλει 5 πόντους κάνοντας το 33-35. Ο Λινάρδος με μια βολή έκανε το 34-35, όμως ο Βουλγαρέλης έδωσε λύση ενα ωραίο τρίποντο στο μπαζερ της επίθεσης κάνοντας το 34-38 για τους Drafts. Τότε ήταν που ανέλαβε δράση ο Σπυρόπουλος. Έβαλε 2 τριποντα με τα οποία πέρασαν μπροστά οι HPV και όταν ισοφάρισε ο Σιώκης σε 40-40,εβαλε άλλο ένα για να κάνει το 43-40. Ο Λινάρδος με μια βολή έκανε το 44-40 και ο Βουλγαρέλης μείωσε σε 44-42, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό της τρίτης.

Στην τέταρτη περίοδο οι Drafts έπαθαν ένα black out. Ντόλιος και Ζέρβας έδωσαν γρήγορα ανάσα στην ομάδα τους με ένα 4-0 που πήγε το σκορ στο 48-42. Μια βολή του Καουνη μείωσε εε 48-43, όμως ο Ζέρβας που ήταν καυτός έβαλε άλλους 4 πόντους και έκανε το 52-43. Ο Αλεξόπουλος μείωσε σε 52-45 κάποιες στιγμές αργότερα όμως άλλο ένα 4-0, αυτή τη φορά από Λινάρδος και Στυλιάδη, πήγε το ματς στο 56-45. Ο χρόνος δεν έφτανε πλέον και έτσι οι HPV πήραν τη νίκη απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο με 57-48.

Πέρα από τον Σπυρόπουλο, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Ζέρβας και Στάμου. Για τους Drafts καλοί ήταν οι Σιώκης και Ταγαρης.