0%
0%
0%
0%

Οι Drafts κέρδισαν τους MyRema State Warriors για να πάρουν την πρόκριση για τα προημιτελικά της λίγκας. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τους MyRema State Warriors που προηγήθηκαν με 7-12 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι Drafts απάντησαν με 12-0 σερί για το 19-12 στη 2η περίοδο. Το σκορ πήγε στο 23-14 από τον Αλικαρη, για να απαντήσουν οι MyRema State Warriors για το 23-21 στο ημίχρονο με τον Σαραντοπουλο και τον Παληβογιαννη. Στην επανάληψη ο Βερυκιος ισοφάρισε το ματς, αλλά οι Drafts απάντησαν για το 31-26, με τους MyRema State Warriors να πλησιάζουν και πάλι στο σουτ, 31-29. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 35-31, ο Ζαχαρόπουλος έγραψε το 38-31 στο 4ο δεκάλεπτο, με τους Drafts να πηγαίνουν στο 42-35 και να φτάνουν στη νίκη.

Τα λάθη ήταν 11-19 στο ματς, τα κλεψίματα 12-4 και οι ασίστ 14-5. Στα ριμπάουντ οι MyRema State Warriors είχαν τον έλεγχο, 31-46 με 7-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/15 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 4/24. Στα δίποντα οι ΔΣΦ είχαν 10/37 και οι Drafts 13/41.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ζαχαροπουλος είχε 13 πόντους, 3 ασίστ, ο Ταγαρης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Φλουδας 7 πόντους, Ο Σπινος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Βερυκιος είχε 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μπακαλης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα.