0%
0%
0%
0%

Οι Drafts κέρδισαν τους Saints με 59-38 έχοντας 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς και κρατώντας τους αντιπάλους τους στους 3 πόντους στην πρώτη περίοδο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 9-0 για τους νικητές από τον Φλουδα, τον Κολοβο και τον Ζαχαρόπουλο, για να απαντήσει ο Καλογερόπουλος. Ο Κολοβος με τον Σιωκη και τον Πετρου έφεραν την ομάδα τους στο 19-3 στο δεκάλεπτο με τον Κολοβο να σκοράρει και για το 21-3 στη 2η περίοδο. Ο Καλογερόπουλος με τον Καραγιαννη Σ. απάντησαν για το 21-7, με τον Σπινο και τον Ζαχαρόπουλο να φέρνουν το ματς στο 26-7. Ο Καλογερόπουλος μείωσε σε 26-10, για να έρθει ο Βαρλαμης και να κλείσει στο 27-12 το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Νιαρχος μείωσε σε 27-14, με τον Φλουδα και τον Πετρου να σκοράρουν για το 31-14. Ο Σαρδιανος σκόραρε για το 31-17, με τον Ζαχαρόπουλο να απαντά, 34-17. Ο Καλογερόπουλος με τον Νιαρχο έφεραν το ματς στο 34-24, με τον Φλουδα να απαντά για το 38-24, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 40-26 από τον Φλουδα και πάλι. Στην 4η περίοδο ο Ζαχαρόπουλος έφερε το ματς στο 42-26 με τον ίδιο και τον Κολοβο να σκοράρουν για το 47-28. Οι Saints απάντησαν με τον Καραγιαννη Γ., για να σκοράρει ο Σπινος για το 53-31 της ομάδας του και να έρθει ο Πετρου για το 55-31. Ο Καραγιαννης Γ. μείωσε, με τον Πετρου να γράφει το 57-33, πριν κλείσει το ματς από τον Καλογερόπουλο και τον Ζαχαρόπουλο στο 59-38.

Τα λάθη ήταν 9-13 στο ματς, τα κλεψίματα 9-5 και οι ασίστ 13-7. Στα ριμπάουντ οι Drafts είχαν τον έλεγχο, 45-35 με 12-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/25 τρίποντα και τους Saints 6/14. Στα δίποντα οι Saints είχαν 17% και οι Drafts 41%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ζαχαρόπουλος είχε 14 πόντους, 5 ασίστ, 2 τάπες, ο Κολοβος 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Φλουδας 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Πετρου 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τους Saints ο Καλογερόπουλος είχε 12 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Καραγιαννης Σ. 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Καραγιαννης Γ. 7 πόντους.