26.3%
50.0%
35.7%
14.3%

Νίκη με ανατροπή για τους Drafts 66-51 τους Tomahawks.Ζαχαρόπουλος(8) και Τάγαρης(9)πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο για τους νικητές και ο περιορισμός του Κορωνιού,(31 πόντους στα 3 πρώτα δεκάλεπτα) μόνο 2 πόντους,ήταν τα κλειδιά για την 3η των Drafts.MVP του αγώνα ο Ζαχαρόπουλος με 17 πόντους,5 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 ο Τάγαρης για να ισοφαρίσει ο Κουμπαράκης 4-4.Ο Τάγαρης με δίποντο και ο Ζαχαρόπουλος με τρίποντο για το 9-4.Κάρλος και Κορωνιός  πέτυχαν το 9-8 για τους Tomahawks.Ο Τάγαρης με σουτ και 2/2 βολές του Σιώκη για το 15-10.Ο Κορωνιός μείωσε για το 15-12 και με τρίποντο ο Ζαχαρόπουλος για το 18-12.Καλάθι του Κορωνιού και 2/2 βολές του Αυγέρη για το 18-16.Ο Ζαχαρόπουλος με τρίποντο έκανε το 21-16.Με τον Κάρλο να πετυχαίνει τρίποντο με την εκπνοή του δεκάλεπτου21-19.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με τρίποντο του Αυγέρη και καλάθι του Κάρλου για το 21-24.Ο Σπίνος έκανε το 23-24 για τους Drafts.Ο Κορωνιός(πήρε το όπλο του και μέχρι το 4 δεκάλεπτο δεν άφησε κανένα άλλο να σκοράρει) και έγραψε το 23-26.Σπίνος και Τάγαρης πέτυχαν το 27-26.Το 31-30 για τους Drafts ο Φλούδας και ο Τούσης και για τους Tomahawks να σκοράρει ο Κορωνιός.Με 1/2 βολές του Σιώκη και σουτ του Φλούδα για το 34-30 και ο Κορωνιός έγραψε το 34-32, σκορ δεκάλεπτου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κορωνιός πέτυχε και τους 15 πόντους τις ομάδος του αρχικά ισοφάρισε 34-34.Ο Τάγαρης με 4 πόντους και ο Κορωνιός έγραψαν το 38-38.Φλούδας και Σιώκης για το 42-38 και το δεκάλεπτο τελείωσε 42-47 ο Κορωνιός.

Τελευταίο δεκάλεπτο 9-0 σερί για τους Drafts με τον  Καούνη,τρίποντο του Ζαχαρόπουλου και 4 πόντους του Τάγαρη για το 51-47.Ο Κουμπαράκη(χάλασε το σερί τον 23 συνεχόμενων πόντων του Κορωνιού)για το 49-51 και 6 ’00 λεπτά πριν το φινάλε ο Κορωνιός ισοφάρισε 51-51.Μπλακ-αουτ για τους Tomahawks 15-0 σερί για τους Drafts και το τελικό 66-51 με τους Τάγαρη(5)πόντους,Ζαχαρόπουλος(5)πόντους και καλάθια του Καούνη ,Σιώκη και 1/2 βολές του Φλούδα.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τάγαρης με 23 πόντους και 11 ριμπάουντ,Καούνης με 6 πόντους και 6 ριμπάουντ και  ο Φλούδας με 7 πόντους ,4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κορωνιός με 33 πόντους,5 ριμπάουντ και 4 ασίστ,Κουμπαράκης με 6 πόντους ,14 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και Κάρλος με 7 πόντους ,2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.