12.5%
90.9%
54.7%
35.5%

Για δεύτερη φορά στο Summer League οι Τουβλέικερς έσπασαν την κατοστάρα, παίρνοντας έτσι παράλληλα τη νίκη που τους χάρισε την πρωτιά στον όμιλο με σκορ 39-101 απέναντι στην Dream Team, η οποία δεν κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Αγκουριδάκης με 10 πόντους, 20 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 8 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Τουβλέικερς έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή μέρα, παίρνοντας διψήφια διαφορά από νωρίς. Αγκουριδάκης, Κοσκέρας και Ρίκος ξεκίνησαν το ματς με 0-6, 4-6 οι Όσβι και Ζουγανέλης, 4-14 από τους Ρίκο και Μαρίνο, 5-14 ο Δεμερτζής, 5-22 οι Μητσόπουλος και Ρίκος και 9-22 από τους Δεμερτζή και Ζαχαριά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στη δεύτερη περίοδο οι Τουβλέικερς συνέχισαν να έχουν τρομερά ποσοστά ευστοχίας, ενώ παράλληλα έπαιζαν πολύ καλά και αμυντικά με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφεύγει κατά πολύ. Ο Μητσόπουλος έγραψε το 9-24, 13-24 οι Κώνστας και Ζουγανέλης, 13-34 με ένα 0-10 σερί οι Θεοδωρακόπουλος, Μητσόπουλος και Γιαννουλάκης, 15-34 ο ζουγανέλης και άλλοι 7 πόντοι από τους Ρίκο και Λειβαδά για το τελικό για το τελικό 15-41 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Dream Team βρήκε λίγο καλύτερο ρυθμό επιθετικά, όμως ακόμα και σε αυτό οι Τουβλέικερς κατάφεραν να σκοράρουν παραπάνω και να ανοίξουν κι άλλο τη διαφορά. Ο ζουγανέλης μείωσε σε 17-41, 17-51 με άλλο ένα 0-10 σερί οι Λειβαδάς, Αγκουριδάκης και Ρίκος, 19-51 ο Ζουγανέλης, 19-54 ο Ρίκος, 21-54 ο Όσβι, 21-60 οι Ρίκος και Μητσόπουλος, 24-60 ο Όσβι ξανά, 24-69 οι Ρίκος, Μητσόπουλος και Μαρίνος, 28-69 από τον Κώνστα, 28-72 με ακόμη ένα τρίποντο του Μαρίνου και 31-72 από τον Κώνστα για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Τουβλέικερς συνέχισαν δυναμικά και πήραν τη νίκη που τους έδωσε την πρωτιά πατώντας κατοστάρα. Ο Ρίκος έγραψε το 31-74, 33-74 ο Κώνστας, 33-80 ο Γιαννουλάκης, 35-80 ο Όσβι, 0-12 σερί για το 35-92 οι Μαρίνος, Μητσόπουλος και Κοσκέρας, 39-92 με δύο καλάθια τού Όσβι και 0-9 σερί από τους Μαρίνο, Κοσκέρα και Αγκουριδάκη για το τελικό 39-101 του παιχνιδιού.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Αγκουριδάκη, σε μεγάλη βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Μητσόπουλος, Ρίκος και Μαρίνος. Για την Dream Team ξεχώρισαν οι Όσβι, Ζουγανέλης και Κώνστας.