0.0%
41.7%
35.5%
28.6%

Dream Team – Saiyans 28 -78.Ένα εύκολο βράδυ για τους Saiyans που φάνηκαν ποιο έτοιμοι γι’ αυτό το παιχνίδι μπήκαν δυνατά με γρήγορους αιφνιδιασμούς και πήραν την πρώτη νίκη τους. Mvp του αγώνα ο Αντωνόπουλος με 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 6 κλεψίματα .

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι 2/2 βολές ο Αντωνόπουλος 0-2 για τους Saiyans. Ο Κώνστας με καλάθι από το ζωγραφιστό,με σουτ ο Καρατζάς και ο Shkurti με 2/2 βολές έγραψαν το 6-2 για τους Dream Team. Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 6-11,αρχικά ο Πασιά με τρίποντο και με σουτ από την γωνιά και ο Αντωνόπουλος με τρίποντο και με 1/2 βολές. Ο Δεμερτζής με ντραιβ το 8-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-18 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Λαχλάλι, με 4 πόντους του ο Αντωνόπουλος και με 1/2 βολές ο Σπαχάϊ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αράπογλου με 1/2 βολές το 8-19 για τους Saiyans. Ο Καρατζάς με ντραιβ το 10-19 για τους Dream Team. Ο Σπαχάϊ σκόραρε το 10-21 και ο Καρατζάς το 12-21. Ο Πασιά με 4 πόντους του, ο Αντωνόπουλος με coast to coast και ο Λαχλάλι με 1/2 βολές πέτυχαν το 12-28. Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-28 με 1/2 βολές ο Καρατζάς.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πασιά σκόραρε με σουτ από την γωνιά και ο Λαχλάλι σκόραρε το 13-32 για τους Saiyans. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κώνστας το 15-32 για τους Dream Team. Ο Αράπογλου με 1/2 βολές το 15-33 και ο Κώνστας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 17-33. Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 17-44 ,αρχικά ο Λαχλάλι και ο Σπαχάϊ σκόραραν μετά από επιθετικό ριμπάουντ ,με λει-απ ο Αντωνόπουλος, ο Πασιά από το ζωγραφιστό και με τρίποντο ο Αράπογλου. Ο Ζουγανέλης με ντραιβ και ο Ζαχαριάς με 1/2 βολές το 20-44. Ο Αράπογλου με νέο τρίποντο το 20-47 και ο Ζαχαριάς μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 22-47. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 22-54 ,αρχικά ο Αράπογλου και Λαχλάλι με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο ο Αντωνόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πασιά με σουτ από το High post και ο Μπούρας με 4 πόντους του το σκορ έγινε 22-60 για τους Saiyans. Ο Καρατζάς με 2/2 βολές το 24-60 για τους Dream Team. Ο Κεντροθανάσης από το ζωγραφιστό το 24-62 και ο Ζαχαριάς από το ζωγραφιστό το 26-62. Με σερί 0-13 το σκορ έγινε 26-75,αρχικά ο Αράπογλου με τρίποντο, γκολ φάουλ και σουτ,ο Κεντροθανάσης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Αντωνόπουλος με τρίποντο. Ο Κακάμπουρας πέτυχε το 28-75 και το τελικό 28-78 πέτυχε ο Αράπογλου με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πασιά με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Αράπογλου με 18 πόντους του, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ζαχαριάς με 5 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.