6.9%
25.0%
29.5%
23.1%

Οι Tsatsoi Kings μπήκαν από νωρίς πολύ δυνατά στο ματς και πήραν άνετα τη νίκη με 58-29 κόντρα στους μολις 5 παίχτες της Dream Team. MVP του αγώνα ήταν ο Τάσος Ξενόπουλος με 20 πόντους, 18 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 6 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Tsatsoi έδειξαν σοβαρό πρόσωπο από το πρώτο δευτερόλεπτο και πήραν γρήγορα μια διαφορά. Τάσος Ξενόπουλος, Φωτόπουλος και Νίκος Ξενόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 7-0, 7-2 ο Ζουγανέλης, 14-2 οι Νίκος Ξενόπουλος Φωτόπουλος και Χαραλαμπόπουλος και 14-5 από τους Κώνστα και Ζουγανέλη για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Dream Team βρήκε λίγο καλύτερο ρυθμό αμυντικά και επιθετικά, όμως δεν κατάφερε να μειώσει. Ο Τάσος Ξενόπουλος έγραψε το 14-5, 14-8 οι Καρατζάς και Όσβι, 19-8 με ένα 5-0 του Τάσου Ξενόπουλου ξανά, 19-11 οι Κώνστας και Καρατζάς, 22-11 ο Ξενόπουλος, 22-14 ο Όσβι και 25-14 με μια βολή του Πελεκούδα και ένα καλάθι του Ξενόπουλου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Tsatsoi ανέβασαν ξανά στροφές επιθετικά με αποτέλεσμα Dream Team να κουράζεται και η διαφορά να ανεβαίνει πάνω από τους 20. Ο Φωτόπουλος έγραψε το 28-14, 28-17 ο Κώνστας, 34-17 ο Τσέλος, 34-19 ο Ζουγανέλης, 43-19 με ένα 9-0 σερί οι Πελεκούδας, Ξενόπουλος και Πιτσαλίδης και 43-21 από τον Όσβι για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Tsatsoi έκαναν άλλο ένα μεγάλο σερί, ανεβάζοντας έτσι τη διαφορά πάνω από τους 30. Ξενόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Πιτσαλίδης και Πελεκούδας έκαναν ένα 12-0 για το 55-21, 55-27 από τους Καρατζά, Τσαλίκο και Κώνστα, 58-27 ο Χαραλαμπόπουλος και 58-29 από τον Κώνστα, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του αγώνα.

Για τους Tsatsoi Kings, πέρα από τον Ξενόπουλο, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Φωτόπουλος, Τσέλος και Πιτσαλίδης. Για την Dream Team ξεχώρισαν οι Κώνστας και Όσβι.