38.9%
52.9%
24.4%
20.8%

Παρά τις πολλές απουσίες και τον τραυματισμό του Μοσχολιού αρκετά νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο που δεν του επέτρεψε να συνεχίσει το ματς, οι Duncan Donuts κατάφεραν να ελέγξουν το παιχνίδι κόντρα στους Error 404 από τα πρώτα λεπτά και να πάρουν τη νίκη με 58-44. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Μήτρου με 15 πόντους, 12 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Duncan Donuts ξεκίνησαν το ματς με 4-0 με τους Μοσχολιό και Μήτρου να βάζουν από ένα καλάθι, οι Κοκόρας και Φιλιόπουλος απάντησαν με 0-8 για το 4-8, 8-8 από τους Γκρούτση και Μήτρου, 8-10 ο Γαλάτης και 12-0 σερί οι Σκαμάγκος, Γκρούτσης, Μοσχολιός και Μήτρου για το τελικό 20-10 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μήτρου έβαλε άλλο ένα προσωπικό καλάθι για το 22-10, 22-12 από τον Φουρνάρη, 25-12 ο σκαμάγκος και 0-11 από τους Φουρνάρη, Καϊσαρλή, Μπαλάση και Ζερμπίνο για το 25-23. Σε εκείνο το σημείο ο Γκρούτσης βγήκε μπροστά για την ομάδα του και με ένα γρήγορο 5-0 ανέβασε στο 30-23, 30-25 από τον Κοκόρα και 32-25 ξανά δια χειρός Γκρούτση για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κοκόρας μείωσε σε 32-27, 34-27 ο Γκρούτσης, 34-32 οι Ζερμπίνος και Γαλάτης, 36-32 ο Σκαμάγκος, 36-33 ξανά από τον Γαλάτη, 39-33 με νέο τρίποντο του Σκαμάγκου, 39-34 ο Κοκόρας και 6-0 σερί οι Σκαμάγκος και Γκρούτσης για το τελικό 45-34 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Error 404 μπήκαν με ένα 0-5 σερί των Φουρνάρη, Φιλιόπουλου και Γαλάτη και μείωσαν σε 45-39, οι Σκαμάγκος, Γκρούτσης και Μήτρου απάντησαν με 5-0 για το 50-39, 50-44 οι Φουρνάρης και Ζερμπίνος και 8-0 σερί από τους Σκαμάγκο και Μήτρου για το τελικό 58-44 του παιχνιδιού.

Για τους Duncan Donuts, πέρα από τον Μήτρου, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Σκαμάγκος, Γκρούτσης και Λαμπρίδης. Για τους Error 404 ξεχώρισαν οι Ζερμπίνος, Κοκόρας και Φουρνάρης.