22.7%
50.0%
27.3%
12.0%

Duncan Donuts vs Heat B.C. 57-37. Οι Duncan Donuts πήραν μία εύκολη νίκη απέναντι στους Heat . Οι νικητές κυριάρχησαν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με πολύ καλή απόδοση,ενώ οι ηττημένοι βρέθηκαν σε πολύ άσχημη βραδιά επιθετικά. Mvp του αγώνα ο Τσελίγκας με 21 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ.
Το ματς ξεκίνησε με 7-0 για τους Duncan Donuts, αρχικά με σουτ ο Μουζάκης και με 2/2 βολές και τρίποντο ο Τσελίγκας. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε Νικολάου το 7-2 για τους Heat. Ο Τσελίγκας με 2/3 βολές το 9-2 και ο Καρατζάς με 2/2 βολές το 9-4. Μετά από ντράιβ σκόραρε ο Γκρούτσης το 11-4 και ο Βιλλιώτης και ο Αρβανιτάκης με 1/2 βολές το 11-6. Ο Χριστοδούλου με τρίποντο και ο Γκρούτσης με σουτ έγραψαν το 16-6 και ο Βιλλιώτης με 1/2 βολές το 16-7. Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-7 με καλάθι ο Αλοίζος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσελίγκας με τρίποντο έκανε το 21-7 για τους Duncan Donuts. Ο Γιορνταμιλάκης με σουτ το 21-9 για τους Heat. Ο Γούλας με λει-απ και ο Γκρούτσης με 2/2 βολές πέτυχαν το 25-9. Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο το 25-12. Ο Αλοίζος με 4 πόντους του, με τρίποντο ο Χριστοδούλου και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Γκρούτσης το σκορ έγινε 34-12. Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-15 με γκολ φάουλ ο Βιλλιώτης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γιορνταμιλάκης με σουτ το 34-17 για τους Heat. Ο Τσελίγκας με ντράιβ και ο Μεντάκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 38-17 για τους Duncan Donuts . Ο Καρατζάς με 1/2 βολές το 38-18. Ο Μεντάκης και ο Αμαρτωλός πέτυχαν το 42-18. Ο Καρατζάς με 4 πόντους του το 42-22 και ο Τσελίγκας με σουτ το 44-22. Ξανά ο Καρατζάς πέτυχε το 44-24 και ο Αλοίζος με 1/2 βολές το 45-24. Ο Τούτσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 45-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 46-26 με το 1/2 βολές ο Λαμπρίδης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και Αλοίζος με 1/2 βολές και με τρίποντο ο Τσελίγκας έγινε το 50-26 για τους Duncan Donuts. Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο το 50-29. Ο Λαμπρίδης με σουτ το 52-29 και ο Τούτσης με 2/2 βολές το 52-31. Ο Τσελίγκας με 2/2 βολές, με 1/2 βολές ο Γούλας και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσελίγκας το 57-31. Το δεκάλεπτο τελείωσε 57-37 με γκολ φάουλ ο Τούτσης και με τρίποντο ο Αρβανιτάκης.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αλοίζος με 8 πόντους,12 ριμπάουντ,3 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Γκρούτσης με 8 πόντους,5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βιλλιώτης με 5 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.